Krása

Mořské řasy prospějí kráse nejen zevnitř. Jsou cennou složkou do domácí kosmetiky, která pleť rozzáří

Mořské řasy možná nejíte každý den, ale rozhodně byste měli. Jsou totiž plné zdravých látek, které jsou pro naše tělo prospěšné. Existuje už několik druhů přípravků, které jsou plné mořských řas nebo jejich extraktů. Kosmetiku si navíc můžete udělat i doma a budete tak vědět, co si na pleť dáváte.

Mořské řasy mají na pleť velmi pozitivní vliv

Jak již víte, mořské řasy možná nejsou chuťově to pravé ořechové, ale co se týče péče o pleť, dokážou zázraky. Doma si můžete vyrobit například pleťovou vodu nebo přímo masku, která pleť rozzáří a dodá jí mladistvý vzhled. Mořské řasy totiž obsahují aktivní látky, které jsou pro pokožku velmi prospěšné. Stopové prvky, minerální soli nebo vitaminy jsou jen jejich nepatrnou součástí.

Doporučený článek:  Suchá pokožka potřebuje zvláštní hydratační péči. Peeling a přírodní kosmetika ji udrží krásnou

K výrobě kosmetiky můžete použít řasy nori, wakame nebo hikiji. Existuje ještě mnoho dalších druhů, a pokud vás článek zaujme, můžete si je vyhledat. Všechny druhy mořských řas si můžete koupit v obchodě se zdravou výživou, jako doplňky stravy je najdete v lékárně. Na výrobu pleťové vody budete potřebovat lžíci nadrcených mořských řas a 3 dl vroucí vody. Postup je jednoduchý. Řasy přelijte vroucí vodou, nechte 30 minut louhovat a poté přeceďte a vodu užívejte k oplachu již odlíčené pokožky.

Doporučený článek:  Lněná maska pleť vyhladí a pomůže redukovat akné
Zdroj obrázku: Freepik

Pleťová maska z domácích surovin

Jestli chcete mořské řasy využít k výrobě pleťové masky, připravte si kromě drcených řas také dvě lžíce zakysané smetany a dvě kapky citronové šťávy. Řasy pak smíchejte se smetanou a citronovou šťávou. Nechte dvacet minut odležet a poté naneste na obličej, krk i dekolt. Nechte působit půl hodiny a poté opláchněte.

Mořské řasy jsou skvělým zdrojem cenných látek, které dokážou zpevnit pokožku. Proto se nebojte je používat. S jejich pomocí můžete dokonce zhubnout, protože spalují tukové buňky. Můžete si z nich udělat také nápoj, který pomůže s hubnutím. Důležité je pít teplý nálev dvakrát denně po dobu 2 týdnů.

Zdroj: https://www.byrdie.com/seaweed-for-skin-4782388