Krása

Zarudlá pokožka má snadné řešení. Hlavní je objevit příčinu, mnohdy pomůže malá změna

Jemné nalíčení tvářenkou může obličeji dodat kouzlo a také jím oslníte na večírku, pokud se ale stane, že máte nepřirozeně červený obličej, snadno se můžete dostat do problémů. Za tímto problémem nestojí jen nevhodné zvolená strava, ale také UV záření nebo nesprávná péče o pleť.

Zarudnutí na obličeji je způsobeno několika faktory

Jestli si pleť často myjete mýdlem nebo používáte peeling, snadno se stane, že se na obličeji objeví nejen červené skvrny, ale obličej může být celý zarudlý. Vliv na to má také kořeněné jídlo nebo alkohol. Proto si dávejte pozor, co jíte a jaký alkohol si dáváte. Jak si poradit se zarudnutím na obličeji, poradíme níže.

Pokud se často vystavujete sluníčku, je jasné, že pleť bude brzy červená. Navíc se může objevit svědění, pálení a vůbec komplikace s tím, že si obličej poté ani nebudete moci omýt nebo namazat, protože to bude působit bolest. Záleží velmi na tom, jak jste na tom s oběhovým systémem. Vliv může mít i mráz nebo suchý vzduch. Měli byste přestat používat hrubá mýdla a peelingy a raději se zaměřit na přírodní kosmetiku a jemnou péči.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste aloe vera, lékořici nebo zelený čaj

Doma najdete suroviny, které můžete použít při péči o pokožku a budou mnohem lepší a zdravější než kupované krémy nebo masky na obličej. Poslouží aloe vera, ze které vymačkáte gel, použít můžete také zelený čaj nebo lékořici. Pokud máte sklony k tomu, že vám červená obličej, vyhnout byste se měli horké vodě, takže dlouhé koupele byste měli zkrátit jen na sprchování.

Citlivou pokožku můžete posílit také vnitřně. Dávejte si hodně vitaminu C, zkuste také ginkgo nebo jírovec. Na talíři byste často měli mít zeleninu nebo ryby, které jsou velmi zdravé a tělu poskytnou prospěšné látky. Vitamin B3, který je také důležitý, zase najdete v krupici, na tu byste tedy neměli zapomínat. Jestli tyto metody nebudou pomáhat, bude nutné navštívit odborníka, který poradí další postup. Problémem totiž mohou být cévy, na které bude nutné použít například masti nebo antibiotika.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/beauty/anti-aging/tips/a20476/treating-facial-redness/