Domov

Ložní prádlo a ručníky potřebují při praní speciální péči. Jedině pak zůstanou svěží a hebké

Čistota prádla není při praní všechno, důležitý je také zvolený program a teplota v pračce. To ovlivňuje životnost ručníků, ložního prádla, ale i oblečení. Mnoho lidí chce ušetřit a tak volí kratší programy a perou všechno spolu. Je to ale pro vaše prádlo dobré?

V posteli trávíme spoustu času, takže je důležité dbát na její čistotu

Není to jen otázka čistoty, ale také roztočů nebo bakterií, které se množí právě v naší posteli. To může následně způsobovat alergie. Příznakem může být kašel, plný nos a svědící pokožka. Chcete-li si zachovat čistou postel, je dobré měnit povlečení každé dva týdny, nebo pokud to situace vyžaduje, i častěji, například po nemoci nebo při skvrnách od jídla.

Doporučený článek:  Jednoduchý test prozradí, že zahradu okupují klíšťata. Chraňte se před nebezpečnými parazity včas

Teplota při praní závisí hlavně na materiálu, ze kterého je povlečení ušito. Platí však, že bavlněné tkaniny by se měly prát na 60 stupňů a flanelové na 40 stupňů. Pokud si nejste jistí, na etiketě najdete všechny potřebné informace týkající se praní ložního prádla. Chcete-li zachovat původní barvu povlečení, otočte je před praním naruby. Kromě toho zapnutím zipů zabráníte zamotání během odstřeďování. Po vyprání povlečení dobře vyklepejte a pověste na šňůru.

Zdroj obrázku: Freepik

Ručníky musíte prát mnohem častěji

V porovnání s ložním prádlem bychom ručníky měli prát i dvakrát za týden. Dlouhoschnoucí materiály jsou skvělým místem pro vývoj bakterií a hub. Optimální teplota praní by se měla pohybovat od 40 do 60 stupňů Celsia. Před praním rozdělte ručníky podle barvy. Mytí tmavých ručníků s bledými může způsobit jejich zašednutí. Nesušte je ani na přímém slunci abyste nezpůsobili jejich vyblednutí.

Doporučený článek:  Staré punčocháče je chyba vyhodit. Inspirujte se chytrými triky, které usnadní každodenní život

Pokud si myslíte, že praním ručníků a ložního prádla spolu ušetříte, tak se velmi mýlíte, můžete způsobit více škody než užitku. Jedná se o tkaniny, které by se neměly prát spolu. Ručníky při praní uvolňují vlákna, která mohou způsobovat zabarvení nebo poškození ostatního prádla. S takovými tkaninami můžete prát kuchyňské utěrky nebo jemnější materiály.

Zdroj: https://www.dropps.com/blogs/spincycle/housekeeping-101-washing-sheets-pillows-and-towels