Vztahy

Vědci stanovili nejlepší věk pro manželství. Takový vztah může být skutečně šťastný

Manželství je závazkem, ve kterém si zamilovaný pár slibuje, že bude stát jeden druhému po boku, budou se podporovat a žít spolu do konce života. Existuje mnoho faktorů, které přispívají ke šťastnému vztahu. Američtí vědci si všimli určité souvislosti mezi věkem nevěsty a dobou, po kterou vztah vytrvá. Všichni víme, že vztah vyžaduje hodně práce, ale podle vědců hraje roli také věk. Kdy je nejhorší věk, ve kterém můžete naplánovat svatbu?

V tomto věku se nevdávejte, jinak riskujete brzký rozvod

Statistiky a studie o rozvodech ukazují údaje o korelaci mezi věkem snoubenců a trvanlivostí manželství. Možná si nemyslíte, že je to důležité, ale vědci jsou jiného názoru. Podle výsledků analýz se nejčastěji rozvádí ženy, které se vdaly před 26. rokem nebo po 45. roce svého života.

Doporučený článek:  Poznejte toxického člověka včas a nenechte se vtáhnout do jeho hry

Svatba na vysoké škole nebo těsně po vstupu do dospělosti nemusí být dobrá volba, protože v tomto období života dochází k mnoha změnám. Na druhou stranu svatba po 45. roce přináší mnoho zátěže, protože máte již mnoho za sebou, ale také máte vyšší očekávání a požadavky. Ne každý je ovšem schopný se v tomto věku změnit. To může vést k mnoha problémům v manželství a následnému rozvodu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaký je ideální věk pro uzavření manželství?

Podle vědců z Utažské univerzity má největší šanci na přežití manželství, které bylo uzavřeno ve věku 28–32 let. Jedná se o věk, ve kterém již máte určitou kariéru, znáte sami sebe a velmi dobře víte, co od života chcete. Neplatí to samozřejmě pro každého a v každém případě musíte na svém manželství a vztahu neustále pracovat, jinak nebude mít šanci na úspěch.

Doporučený článek:  Za nevěru partnera si často můžeme samy. Staňte se znovu neodolatelnou a jedinečnou

Věk je pouze jedním z faktorů, který může zajistit, že budete v manželství spokojení. Vždy záleží na dvou lidech, kteří se rozhodnou strávit spolu zbytek života. Na věk, ve kterém se vdáte nebo oženíte, proto nemůžete spoléhat jako na záruku toho, že budete šťastní a vaše manželství vydrží po mnoho let.

Zdroj: https://www.brides.com/story/this-is-best-age-to-get-married-according-to-relationship-experts