Vztahy

Nenechte se jen tak obelhat. Tyhle znaky prozradí i toho nejlepšího lháře

Dospělý člověk lže podle vědců až dvakrát denně. Lež zkresluje skutečnost, v kterou jsme uvěřili. Lze však snadno poznat, jestli vám člověk lže, nebo mluví pravdu. Je nutné znát typ chování, které lež prozradí. Někteří lidé ale lžou tak dokonale, že to sotva poznáte. Dnes už najdete i trenéry, kteří poradí, jak poznat člověka, který vám lže přímo do očí.

Poznejte lháře hned

Chování má každý z nás specifické. Jestli máte dobré přátele, se kterými se vídáte pravidelně, tak určitě víte, jak se v určitých situacích chovají. Bude pro vás jednodušší definovat, kdy jste je chytili při lži. Stačí k tomu mimika, gesta nebo jiné zabarvení hlasu. Jsou to maličkosti, které pomohou odlišit pravdu od lži. Na první pohled možná nepostřehnutelně člověk mávne rukou nebo se podívá jinam. Jsou to momenty, které prozradí mnoho.

Doporučený článek:  Jaké věci byste v životě měli ignorovat?

Abyste poznali člověka, který lže, budete si muset natrénovat signály, které ho odhalí. Když se naučíte pravidla poznání, bude pro vás jednodušší takového člověka odhalit. Člověk, který lže, bude vyprávět své příběhy například z dovolené se 100% přesností, i když se staly už před několika měsíci. Dokonalý příběh značí to, že je natrénovaný a daný člověk si ho předříkal už několikrát, aby si ho dobře zapamatoval.

Zdroj obrázku: Freepik

Koukejte se mu do očí a sledujte také jeho ústa

Jestli máte podezření, že mluvíte s člověkem, který vám lže, můžete to jednoduše poznat podle jeho očí. Oční kontakt je při mluvení s druhou osobou samozřejmostí. Někteří lidé ale mohou koukat druhým do očí a zároveň lhát. Chce to velký trénink. Pokud se vám nedívají do očí, nemusí to jednoznačně znamenat lháře. I stydliví lidé mají problém se druhým dívat do očí.

Doporučený článek:  Tato hvězdná znamení neznají v posteli vášeň

Lháře odhalíte také díky tomu, že bude mumlat. Bude si totiž myslet, že když mu nebude tolik rozumět, nepoznáme, kde je pravda. Upřímní lidé ale mluví zřetelně a klidně větu několikrát zopakují, aby byla jasná. Nemají totiž co skrývat. A v neposlední řadě lháře poznáte podle úsměvu. Upřímný totiž vypadá jinak než ten umělý.

Zdroj: https://www.verywellmind.com/how-to-tell-if-someone-is-lying-2795917