Móda

S bomberem nikdy nešlápnete vedle. Hodí se ke každé příležitosti i módnímu stylu

Na několik sezon bylo na tento kousek oblečení zapomenuto, nyní se ale postupně vrací nejen do módy, ale také do povědomí mladších ročníků, které si tento kousek postupně oblíbily. V roce 2022 je bunda zvaná bomber v popředí zájmu u návrhářů i stylistů a populární napříč módním světem. Jde ale o kousek, který se musí umět nosit.

Jak se tento kousek stal populárním?

Bomber je praktický kousek oděvu, který můžete nosit bez ohledu na to, jestli je venku zima, nebo teplo. Hodí se jako každodenní bunda, která je krátkého střihu a zakončená lemy. Bunda byla navržena původně pro piloty, kteří létali v dlouhých kabátech, které byly velmi nepohodlné. První model této bundy byl vyroben v roce 1926, ale byl hodně teplý, protože obsahoval kožešinovou podšívku. Sice chránila před chladem, ale dlouhodobě se tato bunda nosit nedala.

Doporučený článek:  Proč by červené šaty neměly chybět ve vašem šatníku?

V následujících desetiletích byly bombery stále oblíbenější. Nakonec se tato bunda stala snadno dostupným zbožím, které si mohl zakoupit každý, komu se líbil. V devadesátých letech byly velmi oblíbené nylonové bundy, které šustily na každém kroku a nosili je muži i ženy. A s čím můžete tuto stylovou bundu kombinovat? Tyto bundy byly oblíbené především mezi roky 2013 a 2015.

Zdroj obrázku: Freepik

Velké bundy se stávají čím dál oblíbenější

Tento kousek oblečení nosí i slavné herečky nebo modelky, a proto se snadno dostaly také mezi širokou veřejnost. Sice tyto bundy nejsou vhodné pro každého, ale kdo je jednou zkusí, už nebude chtít nosit nic jiného. Po několika letech jsou stále na vrcholu a vypadá to, že ani v letošním roce se trendy nezmění.

Doporučený článek:  Jak se obléct na festival? Máme pro vás tip

Tyto obrovské bundy můžete kombinovat například s koženými kalhotami nebo úzkými džíny. Vyplatí se také nosit je se sportovní obuví, odvážnější ženy je mohou zkusit také v kombinaci s vysokými podpatky – všechno bude záležet na tom, na jakou příležitost si ji chcete vzít.

Zdroj: https://www.vogue.co.uk/fashion/article/bomber-jackets-trend