Móda

Ženy milují výprodeje, ale mnohdy zbytečně přeplatí. Důležité je hledět na několik jasných signálů

Ještě, než se vrhnete na nákupní akce, vyplatí se počkat. Zamyslete se nad tím, jestli opravdu musíte mít v šatníku samé nové kousky. Krásné kousky oblečení najdete totiž také ve výprodejích, nebo dokonce second handech. Pokud se vám nechce utrácet velké částky za oblečení, dejte si peníze po Vánocích stranou a počkejte na výprodeje, které mohou ušetřit nemalé peníze.

Výprodeje začínají hned po Novém roce

Na výprodeje čekají nejen ženy, ale také ostatní. Do výprodejů se totiž dostane nejen oblečení, ale také elektronika i další zboží. U některých kousků oblečení se s cenou dostanete až na polovinu té původní. Protože jsou to slevy velmi lákavé, promyslete si dobře své nákupy, protože jedině tak budete mít radost nejen z toho, co jste nakoupili, ale také ušetřili.

Ve výprodeji se pak vyplatí nakoupit například zimní oblečení. Pokud jste milovníci zimních sportů, tak víte, že není jednoduché sehnat kvalitní oblečení, které neproteče a zahřeje při jízdě na lyžích nebo snowboardu. Nová bunda nebo kozačky vás pak ve výprodeji mohou vyjít na zlomek ceny, a protože si je ještě užijete několik týdnů, vyplatí se počkat si. Vždy ale koukejte na to, aby bylo oblečení kvalitní a nějakou dobu ještě vydrželo.

Ve výprodeji koukejte po oblečení, které vydrží déle než sezonu

Kromě zimního oblečení se vyplatí koupit také kousky, které budou v módě několik dalších měsíců. Koukejte po nadčasovém oblečení, které se vám bude líbit a můžete ho různě kombinovat s ostatním oblečením. Koupit si tak můžete kalhoty s nízkým pasem, crop triko nebo i sukně. Ty nikdy z módy nevyjdou, vyjdou vás na málo peněz a udělají spoustu radosti.

Zkuste také změnu a zkombinuje klasické kousky oblečení s něčím, co právě frčí. Doplňky pak mohou být různých barev a tvarů, koupit si můžete kabelky, šperky nebo punčochy. Některé barvy jsou stále oblíbené, mezi takové patří červená, černá, ale do popředí se dostává také fialové a jiné neobvyklé odstíny.

Zdroj: https://hbr.org/2002/09/pricing-and-the-psychology-of-consumption