Zdraví

Dlouhé spaní neprospívá tělu tak, jak se může zdát. Někdy tělu dokonce výrazně škodíme

Jestli máte pocit, že každý spíte dostatečně dlouho, ale přitom se budíte unavení a bez energie, nezoufejte. Může to sice být příznak nemoci, ale není to nic nebezpečného. Může se jednat o poruchu, kterou budete muset vyřešit s odborníkem. Jak ale poznat, kdy je spánku příliš?

Poruchy spánku mohou vést k různým onemocněním

Pokud sledujete, že poslední dny spíte až moc, i když vám normálně stačí 5-6 hodin spánku, bude nutné se zaměřit na možné příčiny. Jestli se navíc budíte unavení a bez energie, váš spánek je neklidný nebo se vám zdají špatné sny, není divu, že jste pak celé dny protivní a nechce se vám do žádné práce. Poruchou může být nejen dlouhý spánek, ale také nadměrná ospalost.

Doporučený článek:  Smil podpoří detoxikaci těla, pomůže při nachlazení i nespavosti

Ta může být způsobena nesprávnou stravou. Jestli prospíte více než 10 hodin, měli byste to začít řešit s odborníkem, protože to může znamenat blížící se onemocnění typu anémie, cukrovky nebo onemocnění štítné žlázy. Anémie nebo chronické záněty mohou být také jednou z možností, proč tak dlouho spíte. Je možné, že jste se stali na spánku závislými nebo prostě milujete ležet v posteli.

Ve spánku náš mozek neodpočívá, ale stále pracuje

I ve spánku si náš mozek bohužel neodpočine, protože zpracovává zážitky z celého dne. Ještě před spaním je vhodné vypnout veškerou elektroniku, vypnout nejen tělo, ale také mozek. Uvolněte se, zpomalte svůj dech a soustřeďte se pouze na to, že půjdete spát a chce se vyspat dobře a kvalitně. Nenechte se ničím vyrušit.

Doporučený článek:  Lněná semínka působí zázračně nejen zevnitř. Domácí maska rozzáří vlasy i pleť

Spánková apnoe je jedním z problémů, které trápí především lidí s nadváhou nebo dokonce obezitou. Je to nemoc, při které se může na několik vteřin zastavit dech, a lidé se pak probudí. Je ale potřeba je hlídat, protože někteří si ani nevšimnou, že vlastně nedýchají, protože spí. Navíc sny mohou ovlivnit úsudek, lidé se spánkovou apnoe jsou tak často unavení a v běžném životě to mají o dost těžší.

Zdroj: https://www.sclhealth.org/blog/2018/09/the-benefits-of-getting-a-full-night-sleep/