Zdraví

Zbavte se kuřích ok rychle a bezbolestně. Spolehnout se můžete na bylinky, med a oblíbené ovoce

Nezapomeňte v péči o tělo také na pokožku nohou. Jestli jste na nich našli kuří oka, budete je muset rychle odstranit, jinak se snadno rozšíří i na jiné části těla. Pravidelně tak odstraňujte starou a zrohovatělou pokožku, zejména na patách a také pod prsty na chodidlech. V některých případech je to sice obtížné, pomoci si ale můžete domácími metodami.

Zkuste léčivý med s kukuřičným škrobem

Smíchejte lžíci kukuřičného škrobu a lžíci medu a vytvořte hladkou směs, kterou pak naneste na oblast nohou, pokud na nich objevíte kuří oka. Očistěte pokožku na postiženém místě, směs nechte hodinu působit a poté opláchněte. Můžete si obléct bavlněné ponožky, ale není to nutné. Tyto obklady provádějte čtyři dny. Použít ale můžete také různé druhy bylinek.

Zkuste si vyrobit také pastu z listů a stonků mladých kopřiv. Umyjte listy, nadrťte je a poté míchejte, dokud nezískáte pevnou a hustou hmotu. Můžete ke kopřivám přidat také trochu vody. Dejte do mixéru a poté aplikujte na tvrdá místa, nechte dvě hodiny působit. Překryjte fólií a zabalte do obvazu. Kromě kopřivy můžete zkusit také květy měsíčku. Používejte bylinky denně po dobu tří dnů a uvidíte, že se kuřích ok zbavíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste i další domácí metody, které jsou účinné

Kromě medu a bylinek můžete použít také česnek, který je známý svými vlastnostmi. Využívá se hojně v přírodní medicíně a už dávno jsou pryč doby, kdy se hodil pouze do kuchyně. Silné aroma je sice pro někoho nepříjemné, ale pomůže proti bradavicím a kuřím okům. Odkrojte ze stroužku česneku plátek a na pět minut ho položte na kuří oko. Sice to bude pálit, ale za několik dní bude po problému.

Jestli nemáte citlivou pokožku, můžete plátek česneku na postižené místo přilepit naplástí. Nechte ho pak působit déle, asi 4–5 hodin. Nakonec místo opláchněte vlažnou vodou. Dobře bude fungovat také ananas. Ten sice doma tak často nemáme, ale určitě se bude hodit při léčení kuřích ok. Potírejte šťávou z ananasu po dobu pěti dní a nechte pokaždé působit 4–5 hodin.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-corns