Zdraví

Náhlé změny počasí rozhodí celý organismus. Srdce může úplně přestat fungovat

Náhlé změny počasí mohou být nebezpečné hlavně pro lidi, kteří mají problémy se srdcem. Lidé, kteří mají srdeční choroby, by se proti změnám počasí měli dobře chránit, i když ne vždy to jde. Jestliže jste citliví na poklesy teplot, změnu tlaku nebo silný vítr, měli byste si dávat pozor na to, jestli je vhodné se pohybovat venku, když změny počasí hrozí.

Špatné počasí může způsobit mrtvici nebo infarkt

Odborníci upozorňují na to, že bychom si v případě, že máme srdeční problémy, měli dávat velký pozor na počasí, které panuje venku. Náhlá změna počasí může způsobit mnoho komplikací, na které bychom si měli dávat pozor, a to nejen v případě, že jsme nemocní. Snadno totiž můžeme mít příznaky onemocnění, i když nám jinak nic není.

Počasí má velký vliv na naši psychickou pohodu. Můžete dostat migrénu, pokud se venku změní tlak, ale také se objeví problémy se soustředěním, budete ospalí nebo se můžete špatně pohybovat. Tohle všechno souvisí právě s tím, jaký fouká vítr, jaký je venku tlak, a závisí to také na dalších věcech. Tomuto problému se říká meteopatie.

Zdroj obrázku: Freepik

Spousta změn v našem těle souvisí s počasím

Počasí tak může ovlivnit nejen to, jak se budeme cítit uvnitř, ale také ovlivňuje naše zdraví. Počet bílých a červených krvinek nebo krevní tlak – to jsou jen některé faktory, které může počasí ovlivnit. Pozor si musí dát hlavně lidé, kteří mají problémy se srdcem. Pokud se náhle změní počasí, poznáte to podle toho, že budete velmi unavení, možná se sníží také potřeba spánku.

Zrychlí se srdeční tep, krevní tlak a srdce může začít i vynechávat. Největší problémy mu dělají skoky do nižších teplot. Pokud jdeme ven a náhle se prudce ochladí, může vás píchat na hrudníku a bude se vám hůře dýchat. Náš organismus nezvládá ani teploty lehce nad nulou. Nejlepší teplota pro lidské srdce je 23,3 stupně.

Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Weather_pains, https://www.verywellmind.com/how-weather-changes-can-affect-your-mental-health-5222029, https://livewellhealthandphysiotherapy.com/2018/05/15/does-changing-weather-affect-our-bodies/, https://www.england.nhs.uk/north/cold-weather-increases-risk-of-heart-attack-and-stroke/, https://www.everydayhealth.com/wellness/cold-weather-health-risks-detailed-guide/, https://abcnews.go.com/US/rise-heart-disease-explained-extreme-weather-conditions-study/story?id=88259158, https://www.piedmont.org/living-better/can-a-sudden-change-in-the-weather-affect-your-health, https://www.cuimc.columbia.edu/news/climate-change-bad-our-health