Móda

Ani tuhá zima nebrání ve stylovém outfitu. Kvalitní materiály zahřejí a dají pocit volnosti

V zimě si musíme oblékat prádlo, které nás zahřeje, zároveň ale chceme, aby nám bylo po delší době venku pořád teplo. Při nákupech tak koukáme po silných svetrech, velkých kabátech nebo čepicích a rukavicích. Měli byste si ale dát pozor na to, jak se jednotlivé kousky oděvu k sobě hodí. Aby bylo oblečení teplé, nemusí být nutně nepohodlné a silné.

Většina zimního zboží je vyrobená z akrylu

Akryl je materiál, který najdete v hodně druzích oblečení. Jedná se o syntetické vlákno, které je vyrobené z polymeru. Tento materiál má imitovat vlnu na dotek i pohled. Oblečení s akrylem patří mezi oblíbené, je levné a působí tak, že vás zahřeje. Je to ale jen pouhé zdání, protože akryl nemá žádné tepelně izolační vlastnosti, po chvíli vám tak bude zima. Kašmír je materiál, který vás zahřeje.

Pokud tedy nechcete v zimě prochladnout, raději sáhněte po přírodních materiálech, které mají specifické vlastnosti a dovedou vás ochránit. Vlna by měla patřit mezi základní materiál, který v zimě využijete nejvíce. Bude vás zahřívat, většinou se používá do svetrů, ale vlnu najdete také v kabátech. Zahřeje i v případě, že je mokro. V obchodech najdete mnoho druhů vlny, jako je právě kašmír, ale také angora nebo mohér.

Zdroj obrázku: Freepik

Vlna se bude lišit hlavně cenou

Kašmír se získává z kašmírských koz, které žijí v Himalájích. Je hřejivý a na dotek extrémně jemný. Pokud si ho obléknete na sebe, už ho nikdy nebudete chtít sundat, protože bude působit jako druhá vrstva kůže. Navíc kašmírové oblečení budete moci používat roky, protože se jedná o odolný materiál.

Oblíbeným materiálem je také prachové přírodní peří, které je lehké a zároveň teplé. Péřové bundy jsou oblíbené především do města, ale lidé si je oblékají také na zimní sportování. Koupit si můžete nejen bundy do pasu, ale také delší kabáty. Připravte se ale na vyšší cenu. Péřové oblečení je velmi pohodné, ale při koupi si dávejte pozor, jestli se jedná o přírodní, nebo umělé peří.

Zdroj: https://www.hotchillys.com/blogs/news/best-materials-to-keep-you-warm-during-winter-activity