Vztahy

Poznat svou spřízněnou duši můžeme kdekoli. Online seznamky dávají velkou šanci, první rande rozhodne

V dnešní době internetu se zdá, že seznamování a následné randění je hračka. Na druhou stranu ale síla internetu může klamat. Je tedy nutné randit bezpečně, zvlášť s někým, koho jste ještě neviděli. Seznamování na internetu skrývá mnohá nebezpečí, není to, jako když někoho oslovíte v baru.

Vzrušení ze schůzky nesmí ochromit strach

Možná máte před první schůzkou a snažíte se být natěšení. Zároveň ale ve vás hlodá červíček, jestli to bude to pravé ořechové, i když jste si psali hezká slova a daný člověk vypadal rozumně. I přes počáteční sympatie může první rande dopadnout hrozně. Ujistěte se, jestli daná osoba splňuje vaše očekávání, a pokud tomu tak nebude, rozhodně se nenuťte do další schůzky.

Ta by mohla být ještě horší než první. Mějte své nároky a neslevujte z nich jen kvůli tomu, že nikoho nemáte a nikdo vás na první dojem nezaujal. Možná budete muset dát člověku několik šancí, aby vás přesvědčil. Může se stát, že nepřeskočí pověstná jiskra hned na první schůzce, ale daná osoba bude umět krásně vyprávět a bude se vám hezky poslouchat. To ostatní pak může přijít později.

Zdroj obrázku: Freepik

Na seznamce byste neměli lhát

Online komunikace má mnoho výhod, lidé ale využívají toho, že jsou za monitorem nebo obrazovkou telefonu a mohou si snadno vymyslet nejen to, jak vypadají, ale také svůj věk nebo to, jaké mají záliby. Dávejte si pozor, komu na internetu věříte, protože to může znamenat ztrátu nejen času, ale také peněz. Mnohé ženy nevidí pro lásku a svému protějšku pak posílají spoustu peněz, které již nikdy neuvidí.

První rande by mělo probíhat nejlépe na místě, kde bude kolem dostatek ostatních lidí. Poznáte tak, jak se člověk chová ve společnosti, rozhodně není potřeba ho zvát na první rande k sobě domů. Navíc při prvním rande byste se měli poznat, takže neplatí, že musí proběhnout sex nebo jiné intimnosti. Domů si muže nebo ženu pozvěte, až když budete mít jistotu, že protějšek dobře znáte.

Zdroj: https://www.bbc.com/worklife/article/20210623-the-darkest-side-of-online-dating