Vztahy

Vztah na dálku lze zvládnout díky důvěře, upřímnosti a každodennímu kontaktu

Zamilovala jste se do muže na druhém konci republiky nebo váš manžel odešel pracovat do zahraničí a vy jste se dostala do vztahu na dálku? V dnešní době už to není ničím výjimečné. Udržet takový vztah bývá pro pár velkou zkouškou. My vám přinášíme několik tipů, které vám to zjednoduší.

Upřímnost a důvěra

První a nejdůležitější podmínkou je důvěra. Pokud si nedůvěřujete, je tento vztah zbytečným bojem. Bez důvěry se budou objevovat vzájemná podezření a následně obvinění. Proto má důvěra klíčovou roli v takovém vztahu. Druhou neméně důležitou podmínkou je upřímnost. Pouze pokud si povíte o svých pocitech, pochybnostech, dobrých a špatných chvílích, pouze tehdy má váš vztah šanci přežít.

Doporučený článek:  Ženy, které dají do vztahu všechno, končí nakonec samy. Přestaňte dělat typické chyby

Tímto způsobem, navzdory kilometrům, které vás oddělují, vybudujete blízkost, která chybí i mnoha párům, které spolu žijí pod jednou střechou. Ve vztahu na dálku určitě chybí něha a doteky. Zejména proto, že dotek milované osoby dává pocit bezpečí a ovlivňuje snížení stresu. Neexistuje způsob, jak byste si takový dotek mohli nahradit, proto je důležité partnerovi projevovat náklonnost slovy. Časté psaní slov jako „miluji tě“ může výrazně zlepšit partnerovi den a posílit pocit blízkosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Důležitý je každodenní kontakt

Přestože vyznání lásky a rozhovory o pocitech jsou důležitým prvkem udržování vztahu, nesmíme zapomínat, že to, co nám ukazuje naši osamělost, mohou být běžné problémy života. Vztah je o vzájemné podpoře v každodenních obtížích života a o sdílení malých radostí. Aby toto bylo možné, snažte se mít každodenní kontakt. Snažte se říci si navzájem i o maličkostech, které se vám během dne staly. Díky tomu budete mít pocit prožívání společného života.

Doporučený článek:  Když to v posteli po svatbě neklape: touhu lze probudit i po letech

Díky možnosti videohovoru je udržení takového vztahu o něco snazší, než když dříve takové možnosti nebyly. Při posílání zpráv nevidíme výraz tváře a neslyšíme tón hlasu. To často vede k nesprávně pochopené interpretaci a to může následně vyústit i v hádku. Když vidíte a slyšíte milovaného člověka, je snazší vydržet vzájemné odloučení. Můžete spolu dokonce vařit nebo navštívit některá místa přes kameru. Když se následně se svojí polovičkou setkáte, i když jen na chvíli, užijte si každý moment.

Zdroj: https://time.com/5316307/best-long-distance-relationship-tips-experts/