Vztahy

Nejčastější případy, kdy je lepší vynechat sex

Sex patří mezi nejpříjemnější činnosti v každodenním životě téměř každého člověka. Má dokonce i mnoho zdravotních výhod, jako to, že snižuje stres a krevní tlak. Existují však určité situace, kdy může být pohlavní styk škodlivý pro naše zdraví, a to fyzické i duševní.

Zdravotní indikace, kdy nemít sex

Lidé, kteří trpí vážnými chorobami nebo jsou po náročné operaci, by se měli během rekonvalescence zdržet pohlavního styku. Opatrní by určitě měli být pacienti, kteří mají problém se srdcem. Po infarktu sex není povolen několik týdnů. Vždy se o tom musíte poradit s lékařem. Pohlavní styk se nedoporučuje ani tehdy, pokud jeden z partnerů trpí intimní infekcí. Během sexu se mohou bakterie šířit, a tak zpomalovat proces hojení. Ženy by měly být opatrné před a po gynekologických procedurách.

Doporučený článek:  Vědci stanovili nejlepší věk pro manželství. Takový vztah může být skutečně šťastný

Mnoho žen má strach ze sexu během těhotenství. Pokud však nehrozí riziko potratu, pohlavní styk by neměl být problém. Opatrnost se doporučuje během prvního trimestru, kdy je riziko potratu nejvyšší. Tehdy to pro ženy ani nemusí být příjemné, pokud je trápí nevolnosti nebo bolest prsou. Sexuální abstinence je vhodná po porodu. Během poporodního období se hojí rány z porodu a mohlo by dojít k nekontrolovatelnému krvácení. Po zahojení poporodních ran je to ovšem jen na pocitu ženy, kdy je vhodné začít opět sexuálně žít.

Doporučený článek:  Poznat svou spřízněnou duši můžeme kdekoli. Online seznamky dávají velkou šanci, první rande rozhodne
Zdroj obrázku: Freepik

Psychika má také slovo

Je naprosto přirozené, že někdy na sex nemáme chuť. Nemáme náladu, máme problémy v práci, jde na nás nemoc. To vše by měl náš partner pochopit. To však závisí na tom, jak o takových věcech komunikujeme. Zkuste partnerovi navrhnout jiné formy společně stráveného času. Některé páry používají sex jako formu usmíření po hádce. Ve filmech a seriálech to můžeme vidět běžně.

Ne ovšem u každého je to normální a to je v pořádku. Když máme v sobě spoustu emocí, je pro někoho lepší se uklidnit jiným způsobem. Navíc pokud se nejedná o jednorázovou hádku, ale delší krizi, o to obtížnější je mít úspěšný sex. V takovém období je pro nás těžké najít touhu k partnerovi. Častokrát se stává, že sex se pak stává jen povinností a ne potěšením. Toto období ale bude trvat, dokud si to s partnerem nevyřešíte.

Zdroj: https://www.ohsu.edu/womens-health/benefits-healthy-sex-life, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6743080/, https://www.nhs.uk/pregnancy/keeping-well/sex/, https://www.researchgate.net/profile/Justin-Mogilski/publication/318223167_Sex_Differences_in_Reconciliation_Behavior_After_Romantic_Conflict/links/59f7dcbf458515547c24d46e/Sex-Differences-in-Reconciliation-Behavior-After-Romantic-Conflict.pdf, https://www.verywellmind.com/why-should-you-have-sex-more-often-2300937