Vztahy, Zajímavosti

Nejen pilulky a kondom. Možnosti antikoncepce jsou široké, stačí je jen objevit

Určitě víte, že kromě kondomů a antikoncepčních pilulek můžeme na trhu najít také další možnosti a metody proti početí. O některých toho víme více, o jiných méně. Jedno je ale jisté, určitě si vybere každý muž i žena. Právě ženy jsou hodně tlačené do rozhodnutí, který typ antikoncepce zvolit. Většina totiž obsahuje hormony, které mohou ženský organismus natolik rozházet, že ženy přiberou kilogramy, zhorší se jim pleť nebo přestanou mít chuť na sex.

Odkud se vzaly ochranné prostředky proti početí?

Po staletí lidé vymýšleli způsoby, jak zabránit těhotenství, které nebylo chtěné. V současnosti existuje takových možností, že nebudete vědět, kterou si vybrat. Ženy mohou vyzkoušet více variant a poté se rozhodnout, jaká jim bude vyhovovat. Většinou ale spoléhají na přerušovaný styk a antikoncepci neberou žádnou. Není to ale řešení, protože „nehoda“ se může stát vždy.

Kondomy jsou tu s námi už několik desetiletí. Nejdříve se vyráběly z pryže, poté se na řadu dostal latex. Jsou vysoce odolné a dnes už najdeme v obchodech spoustu velikostí, druhů nebo barev či vůní. Ve středověku byl prosazován právě přerušovaný styk. Dnes je však výběr široký, hlavně pro ženy. Jaké metody dnes lze využít? Kroužek je ideální pro ženy, které hledají jednorázovou variantu. Pomoci mohou také pěny nebo gely, které se zavedou do pochvy, a jsou tak na na jedno použití.

Zdroj obrázku: Freepik

Existují také kondomy pro ženy nebo injekce

Antikoncepční injekce užívají ženy v případě, že nemají čas myslet dnes a denně na to, aby si vzaly pilulku. Injekce jsou tak jedinečným řešením, protože se na ně chodí pouze jednou za několik týdnů. Kondomy pro ženy jsou také velmi oblíbené, i když na svou největší slávu ještě čekají, protože nejsou tak snadno k dostání jako ty pro muže. Skládají se ze dvou kroužků, které mají zabránit početí.

Samozřejmě si můžete vybrat také antikoncepční tělísko, které má spoustu výhod. Mezi největší patří dlouhodobé využití, protože vydrží i 3–5 let. Nemusíte se bát otěhotnění a také nemusíte myslet na ochranu každý den.

Zdroj: https://www.nhs.uk/conditions/contraception/which-method-suits-me/