Stravování, Zdraví, Životní styl

Tvář prozradí, čeho má tělo nadbytek. Neskryje mlsání sladkostí ani popíjení alkoholu

Vyrážky, váčky pod očima, zarudnutí, pigmentové skvrny nebo předčasné vrásky jsou problémy mnoha lidí. Věděli jste však, že všechny tyto příznaky mohou svědčit o výživových chybách, které děláme? Tímto způsobem nám chce tělo říci, že s ním něco není v pořádku.

Zdraví zapsané na kůži

Doktoři během několika let vyšetřili tisíce pacientů a jen potvrdili to, co už mnozí dávno věděli. Vše, co jíme, je základem našeho vzhledu. Není to jen o postavě, ale také o pokožce, vlasech a nehtech. Nejvíce naši pokožku ovlivňuje cukr, mléčné výrobky, alkohol a lepek.

U některých lidí tyto výrobky neprovází žádné vedlejší příznaky, ale velká část populace ani neví, že má problémy s jejich trávením. U lidí citlivých na konzumaci určitých výrobků se na tváři objevují vyrážky, otoky, předčasné vrásky nebo se mění barva pokožky. Z obličeje můžeme velmi snadno vyčíst, jaké výrobky konzumujeme až moc.

Zdroj obrázku: Freepik

Přehnaně hodně cukru

Pokud konzumujeme příliš mnoho cukru, na tváři se vytvoří vrásky pod očima a na čele, máme tenkou kůži s šedavým odstínem a objeví se malé pupínky po celém obličeji. Sladkosti s vysokým glykemickým indexem rychlým tempem zvyšují hladinu cukru v krvi a rovněž rychle ji snižují. Výsledkem je, že nadbytek glukózy ničí kolagen a elastin, které jsou zodpovědné za pružnost pokožky a mladistvý vzhled. Naše pokožka se stává tenkou a náchylnou k poškození.

Podobně je to i s alkoholem, na tváři můžeme velmi snadno zpozorovat, že ho někdo konzumuje nadměrné množství. Typické příznaky jsou vrásky nebo zarudnutí mezi očima, klesající víčka, zvětšené póry, ochablá kůže, červené tváře a nos. Již dlouho je známo, že alkohol má smrtelný účinek na pokožku. Dehydruje ho, což odhaluje vrásky. Jde hlavně o vrásky kolem koutků úst a nosu, ty se nejvíce prohlubují a kvůli tomu vypadá pleť mnohem starší.

Zdroj: https://www.news.com.au/lifestyle/beauty/health-warnings-written-all-over-your-face/news-story/064d34e116b77aa57974b50b4b3507de