Krása, Rady a tipy

Peeling pokožku rozzáří a udrží ji dokonale hladkou. Domácí receptuře se žádný nevyrovná

Základní péči o pleť by měla provádět každá žena, která o sebe chce dbát. Čištění a výživa jsou velmi důležité, stejně jako hydratace. Na trhu sice najdeme pleťové vody, kondicionéry nebo krémy, které mají naší pokožce pomoci, ale zároveň obsahují látky, které nejsou vhodné pro pleť. Domácí kosmetika má spoustu výhod, které můžete poznat i vy.

Peeling patří mezi nejoblíbenější formy čištění pleti

Jaké patenty budou platit pro zářivou pokožku? Udělejte si domácí pleťové masky nebo krémy bez zbytečných konzervantů a umělých barviv. Vyplatí se jít přirozenou cestou, která nestojí mnoho peněz a zároveň bude plná vitaminů a dalších prospěšných látek, které pokožku hydratují. Vyrobit si můžete cukrový peeling na obličej, na který nebudete potřebovat žádné speciální suroviny.

Peeling byste měli používat několikrát týdně. Díky němu se zbavíte nejen nečistot, ale také odstraníte odumřelou pokožku a ta se bude mnohem lépe uzdravovat. Příprava takového peelingu není vůbec složitá. Udělejte si pokaždé porci tak, aby vám vyšla na jedno očištění. Budete k tomu potřebovat lžíci cukru se lžící olivového oleje a lžící medu. Docílíte tak cukrového peelingu, díky kterému bude pokožka hladká.

Zdroj obrázku: Freepik

Kávová sedlina vaší pleti pomůže

Zkuste také peeling z kávové sedliny, který stimuluje krevní oběh, ale také redukuje celulitidu a odstraňuje toxiny. Smíchejte půl hrnku usušené kávové sedliny, sklenici bílého cukru nebo soli a poté ještě půl sklenice oleje podle svého uvážení. Kávovou sedlinou si můžete obličej také jemně masírovat. Odumřelé buňky odstraníte a pokožka bude moci volně dýchat.

Solný peeling také pokožce pomůže, protože obsahuje látky, které jsou velmi účinné, čistí pokožku a uklidní podráždění. Solný peeling navíc zanechá pokožku jemnou a hladkou. Peeling je nutné nanést na vlhkou pokožku a masírovat. Banánová maska pak dodá pokožce hydrataci.

Zdroj: https://www.femina.in/beauty/skin/homemade-natural-face-scrubs-for-healthy-skin-76560.html