Krása, Stravování, Zdraví

Lněná semínka působí zázračně nejen zevnitř. Domácí maska rozzáří vlasy i pleť

Lněné semínko už nepatří pouze do zdravé výživy, jak by se mohlo zdát. Dnes ho používá čím dál více lidí, a to nejen k jídlu, ale může uzdravit také vlasy nebo nehty. Je totiž cenným zdrojem látek, které oceníte. Navíc se hodí také při hubnutí. Jak lněné semínko funguje na lidské zdraví?

Lněné semínko patří mezi superpotraviny

I když se tento pojem už moc nepoužívá, lněné semínko patří mezi superpotraviny, které mohou příznivě ovlivnit fungování celého organismu. Obohacuje totiž pokrmy, do kterých si ho přidáte, navíc ho můžete zkusit také na pokožku nebo vlasy. Jeho účinky jsou ohromující. Lněné semínko obsahuje vitaminy A, D nebo E a také vápník, zinek nebo mangan. Hodí se zejména pro ty, kteří chtějí zhubnout, protože tělu dodá omega-3 mastné kyseliny.

Lněné semínko ale dokáže mnohem víc. Pomůže například při léčbě žaludečních vředů, průjmu nebo plynatosti. Semínka obsahují slizové látky, které bojují proti refluxu, a díky obsahu vlákniny dodají pocit plnosti a nasycení. Můžete ho vyzkoušet také v případě, že chcete snížit riziko vzniku rakoviny na minimum. Podporuje trávení a díky tomu se budete cítit plní energie.

Zdroj obrázku: Freepik

Semínko nemusíte pouze jíst

Semínka můžete zalít pouze horkou vodou, počkat několik minut a potom nálev použít například na vlasy. Hodí se také na léčbu kožních problémů. Vhodit je můžete do jogurtů, ovesných vloček nebo polévek či krémů. Navíc je můžete sehnat také ve formě oleje, který je vhodný do studené kuchyně a má protizánětlivé vlastnosti.

V kosmetice se začíná používat také, protože hlavně ženy zjistily, že jeho vlastnosti pomohou uzdravit lámavé a namáhané vlasy. Můžete si z něj vyrobit také pleťovou masku. Zalijte semínka vodou, počkejte, až nabobtnají, a pak si je můžete ve formě masky napatlat na vlasy nebo na pleť. I když je semínko zdravé, není vhodné ho užívat ve velkém množství.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/263405