Vztahy

Poznat pravou lásku může každý. Stačí jen počkat na toho pravého

Touha po lásce je naprosto přirozenou věcí každého z nás. Nikdo nechce být sám a vždy se najde někdo, kdo bude vaši lásku opětovat. Ať milujete člena rodiny, nebo svého partnera, to, jak milujeme, ovlivňuje spousta faktorů. Dá se schopnost milovat a mít rád vůbec nějak naprogramovat? Je láska sílou mozku? Proč někteří lidé jsou schopni milovat i dva lidi najednou, ale někdo o sobě říká, že není lásky schopný?

V Indii se sňatky domlouvají, nikoho nezajímá, jestli daný člověk k druhému něco cítí

V Indii jsou běžné domluvené sňatky, kdy se většinou nevěsta s ženichem vidí až před oltářem. Většinou je ženich o mnoho let starší než mladičká nevěsta, která k budoucímu manželovi ale žádnou lásku necítí. V naší kultuře si naštěstí můžeme partnera nebo partnerku sami vybrat, a tím si zajistit, že jsme si vybrali správně a partner s námi bude do konce života.

Doporučený článek:  Nezapomínejte na milostné hrátky. Pravidelný sex přináší spoustu benefitů nejen do vztahu

V našem případě se vyplatí podívat se také do rodiny našeho partnera, se kterým plánujeme budoucnost. Věda totiž ukazuje, že to, jak přistupujeme ke vztahům, hodně ukazuje to, jaké vztahy jsme měli sami ve své rodině. Jak se vžívá partner do stresových situací, jaké bylo jeho dětství, měl dostatek lásky? Nejde jen o vzorce chování v rodině, závisí na mnoha dalších faktorech, které ovlivňují, jak moc budeme schopni milovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Vztah z lásky, nebo vztah kvůli penězům?

Mnoho lidí často netuší, jestli je partner skutečně miluje. Pokud mají na kontě spoustu peněz, je možné, že vztah je pouze z vypočítavosti a partner nebo partnerka jde jen po penězích a k člověku žádné city nechová. Dokonce se na toto téma prováděly určité studie nebo se pořádají konference, které vysvětlují emoční procesy v mozku.

Doporučený článek:  Proč neposloucháme zdravý rozum a děláme iracionální rozhodnutí?

Muži mají většinou odlišný názor na lásku, věrnost a vztahy vůbec. Proto je velmi těžké vedle sebe najít někoho, kdo bude vaším přítelem, milencem a zároveň vás bude podporovat i v těžkých chvílích. Spřízněnou duši mnoho lidí může najít až v pozdějším věku. Na lásku byste nikdy neměli spěchat a zároveň je zbytečné si ji vynucovat. Tu pravou zaručeně poznáte, protože vás bude spojovat nejen to pěkné, ale společně překonáte i spoustu překážek.

Zdroj: https://christianjewelry.com/christian-lifestyle-blog/Why-Wait-for-True-Love