Stravování, Zdraví

Avokádo obohatí jídelníček na sto způsobů. Zkrotí cholesterol a rozzáří pokožku

Avokádo patří mezi potraviny, které jsou v naší zemi čím dál oblíbenější. Je to chutná svačinka, kterou si oblíbili především lidé, již chtějí žít zdravěji. Avokádo si dnes můžete koupit ve většině obchodů, je ale nutné dbát na to, aby bylo zralé a chutné. Je to surovina, kterou si můžete dát syrovou, udělat si z ní salát nebo lahodnou pomazánku. Proč je avokádo tolik ceněnou potravinou?

Chcete se zbavit vysokého cholesterolu? Dejte si avokádo

Avokádo pomůže se špatným cholesterolem a snižuje krevní tlak. Je to potravina, která je vhodná pro srdce a měli bychom ho alespoň vyzkoušet. Sice ho ve světě znají již několik tisíciletí, ale oblíbeným se stalo až v poslední době. Jestliže vám vadí kilogramy navíc, měli byste avokádo zařadit do jídelníčku. Je velmi zdravé a navíc skvěle chutná. Jaké vitaminy v něm najdete?

Doporučený článek:  Sirup z černého bezu posílí imunitu a udrží tělo v rovnováze

Je to například vitamin C a A, vitaminy mládí, které pomohou pleti vypadat dobře. Avokádo je skvělým prostředkem například k výrobě domácí pleťové masky, protože ji dostatečně vyživí. Udržuje pokožku v dobrém stavu a díky tomu se i vy budete cítit lépe. Obsahuje také makroživiny potřebné pro lidské tělo. Má nízký glykemický index a také neobsahuje skoro žádné kalorie.

Zdroj obrázku: Freepik

Z avokáda si můžete udělat i olej

Avokádo je plné lehce stravitelných tuků, proto je vhodné také při redukční dietě. Navíc ho mohou také pacienti, kteří mají inzulínovou rezistenci. Koupit si můžete nejen samotné ovoce, ale také avokádový olej, který se pak hodí do různých salátů. Obsahuje látky, které čistí cévy od cholesterolu a ochraňují tak nejen játra, ale také další orgány.

Doporučený článek:  Udržte cholesterol na uzdě pomocí zdravých drinků. Čerstvě vymačkané šťávy tělu maximálně prospějí

Avokádo obsahuje obrovskou pecku, kterou si můžete zasadit a pak už jen čekat, jestli vám vyroste nová rostlinka. Můžete si ho dát jen tak ke snídani, hodně oblíbená je pomazánka. V kombinaci s dalšími surovinami, které jsou zdravé, vytvoříte pokrm, který bude nejen chutný, ale také dobře vypadat na talíři.

Zdroj: https://sciencenorway.no/botany-evolution-plants/why-does-the-avocado-have-such-huge-seedsmeet-the-plants-that-have-lost-their-enormous-partners/1772701, https://www.healthline.com/nutrition/avocados-and-weight, https://www.healthline.com/nutrition/avocado-nutrition, https://www.medicalnewstoday.com/articles/270406, https://www.medicalnewstoday.com/articles/eating-1-avocado-daily-could-lower-cholesterol, https://cs.wikipedia.org/wiki/Avok%C3%A1do, https://www.healthline.com/nutrition/avocado-nutrition