Vztahy

Když ženu opustí muž, může být vina i na její straně. Svým přehnaným snažením a touhou po dokonalém vztahu

Dali jste do vztahu celé své srdce, ale přesto vás vaše láska opustila? Mnoho žen zažívá tento pocit stále dokola – byly věrné, milovaly, pečovaly, a přesto je muži opustili a odešli za jinou. Proč se to pořád děje? Kde je chyba? Jak se ukazuje, muži neutíkají před ženami, ale před vztahovým vzorcem, který nemohou změnit, protože mu nerozumí. To vše vzniká právě kvůli vnitřním blokádám a nevyřešeným zraněním.

Jako ve vězení

Muži opouštějí ženy, protože se s nimi cítí jako ve vězení. Muž má pocit, že mu žena bere jeho svobodu a nespoutanost a po určité době se znovu potřebuje nadechnout, a proto ženu opustí. Mužská síla a nezávislost ve vztahu trpí. Muži se cítí v pasti, dokud se nakonec neuvolní. Přitom není pravdou, že by muži netoužili po lásce. Ve skutečnosti se v závěru cítí frustrovaní a osamělí. Co tedy děláme špatně?

Doporučený článek:  Kompliment potěší každého muže. Vsaďte na upřímnost a všímejte si detailů

Méně kontroly, více touhy

Ženy si léta lámou hlavu, jakou cestou se vydat, aby si muže získaly a pak si ho u sebe i navždy udržely. Ve skutečnosti se ženy ve vztahu většinou až příliš snaží. Platí, že čím méně se budete ve vztahu angažovat, tím více s vámi muž bude chtít být. Základem je nezávislost, poctivost a nepřístupnost. Při velkém snažení začnou mít muži pocit, že je začínáte ovládat, že je chcete mít pod kontrolou, a to jim vadí.

Doporučený článek:  Sňatkového podvodníka prozradí typické signály
Zdroj obrázku: Freepik

Žena není domácí spotřebič

Ženy si často stěžují, že muži jsou nevděční, když je opouštějí – vždyť přece uklízejí, pracují, starají se o miminko, vaří, tráví s mužem každou volnou chvíli, vzdávají se vlastních kontaktů. Jenže právě tohle všechno z nich v očích mužů nedělá nic víc než další z mnoha domácích spotřebičů – jakkoliv krutě to může znít.

Nechte o vás muže bojovat

Muži jsou lovci a chtějí o vás neustále bojovat. Jenže když se z vás stane domácí spotřebič, který věčně dřepí doma, není o co usilovat. Nezávislost ženy je ve skutečnosti tím, co muže láká a přitahuje – a proto tak často odchází za ženami, které jsou mladší a svobodnější. Stačí tedy vlastně dělat méně, méně se snažit a méně uklízet – a cesta ke spokojenému vztahu je otevřená.

Zdroj: https://www.marriage.com/advice/infidelity/why-do-men-leave-the-women-they-love/