Vztahy

Manipulátoři mají své jednání dobře naplánované. Tyto znaky je prozradí

Zdravý vztah není jen o tom, něco brát nebo dávat. Je to o kompromisech. Někdy ale můžete mít pocit, že něco ve vztahu není v pořádku, a nemůžete přijít na to, co to je. Obětujete se své polovičce, aniž byste něco chtěli na oplátku? Máte pocit, že ten druhý pro vás nic nedělá?

Manipulativní lidé chtějí jen dosáhnout svého

Manipulátora je velmi těžké poznat. Můžete si ale přečíst o technikách, které často používají, a tím si na ně posvítit a možná se i dopátrat toho, proč tomu tak je. Jednou z nich je přehánění. Je to jednoduchý a také často používaný trik. Takoví lidé zveličují situace nebo problémy, jen abychom si jich všimli.

Manipulativní lidé často uměle vyvolávají strach v ostatních, jen aby dosáhli svého cíle. Stejně tak na všechny budou házet nějakou vinu, ale zapomenou na sebe. Všichni jsou něčím vinni, ale oni sami nikoli. Nikdy se nemůže stát, že by za něco mohl manipulátor. Vždy je to chyba rodiny, manželky nebo dětí.

Zdroj obrázku: Freepik

Manipulátoři neumí držet slovo a na všechno mají argumenty

Vztah s manipulátorem můžete snadno poznat také tak, že nedodržuje sliby, které dal. Pokud vám něco slíbí, ale zapomene, nebo to neudělá schválně, je to osoba, která vám nestojí za to, abyste ve vztahu zůstávali. Takový člověk moc dobře ví, jak na vás zapůsobit, a tato situace se bude pořád opakovat, dokud neřeknete dost.

Manipulativní člověk se bude snažit vás odříznout od ostatních lidí. Ať se jedná o rodinu, kolegy z práce, nebo přátele, vždy bude mít nějaké argumenty, proč se s nimi nestýkat. Už taková věc by vás měla upozornit na to, že tento vztah nikam nepovede. I když daného člověka máte rádi, je nutné si uvědomit, že vztah vám do budoucna nic nedá. Někdy je ale těžké takového člověka odhalit, zvlášť pokud se jedná o začátek vztahu, kdy mají hlavně ženy „růžové brýle“ a nevidí partnerovy nedostatky.

Zdroj: https://www.bustle.com/wellness/signs-someone-is-manipulating-you