Krása

Díky metodě NEAT jdou kila dolů i bez dlouhých hodin v posilovně

Lze shodit přebytečné kilogramy i bez zdlouhavého cvičení v posilovně nebo nekonečného běhání? Ano – řešením je NEAT. Tato zkratka pochází z anglického non-exercise activity thermogenesis a jedná se o zcela bezpečnou metodu spalování tuků doporučovanou lékaři i vědci. Ne každý je ale schopný s metodou NEAT dosáhnout uspokojivých výsledků.

Nemáte vůli na pravidelné cvičení?

Pravidelné cvičení se samozřejmě doporučuje každému zdravému jedinci. Mnoho lidí ale brzy ztrácí motivaci k návštěvám posilovny, někdy jsou nadbytečná kila také důsledkem onemocnění nebo hormonálních poruch. U metody NEAT nejde o co nejvyšší tepovou frekvenci nebo množství potu. Jsou to v podstatě každodenní činnosti, ke kterým tělo využívá energii, ale nesouvisí se cvičením.

Doporučený článek:  Domácí krém proti vráskám pleť dokonale vyhladí a předejde dalším nedokonalostem

Tělo využívá energii různými způsoby. Existuje bazální metabolismus pro trávení a vstřebávání živin. Díky metodě NEAT může tělo zvýšit počet spálených kalorií několikanásobně, a to bez cvičení. Metoda NEAT je vhodná pro osoby, které nejsou zvyklé cvičit a bojují s obezitou, případně kvůli zdravotním obtížím nemohou vyvíjet nadměrnou fyzickou aktivitu ve větší míře. Čím vyšší je hmotnost člověka, tím více energie tělo potřebuje k vykonávání i jednoduchých činností, jako je žehlení, mytí nádobí, vysávání nebo řízení automobilu.

Doporučený článek:  Suchá pokožka potřebuje zvláštní hydratační péči. Peeling a přírodní kosmetika ji udrží krásnou
Zdroj obrázku: Freepik

NEAT lze praktikovat každý den

Existuje mnoho způsobů, jak NEAT zakomponovat do každodenního života. Při cestě z práce vystupte o zastávku dřív, protože chůze je jednou z každodenních činností, na které tělo vydává nejvíce kalorií. Snažte se chodit na pravidelné procházky a co nejméně dojíždět. Dalším typem činnosti, která vyžaduje hodně energie, je chůze do schodů. Proto zapomeňte na výtah.

Rezignujte na nákup robotického vysavače nebo myčky. I to vám pomůže shodit přebytečná kila. Pokud se večer rádi usadíte k oblíbenému seriálu, zkuste místo toho raději stát. Stáním totiž spálíte až třikrát více kalorií. Samozřejmě se doporučuje mít také pravidelný pohlavní styk, který kromě spálení kalorií zlepšuje krevní oběh, snižuje bolesti hlavy a upevňuje vztah.

Zdroj: https://blog.nasm.org/exercise-programming/neat-approach-weight-loss