Krása, Móda

Blond vlasy nejsou výsadou porcelánové pleti. Z mnoha módních odstínů si vybere každá žena

Sníte o blonďatých vlasech, ale nevíte, jaký odstín zvolit? Toužíte být jako Zlatovláska se zlatavými nebo zrzavými tóny? Nebo snad mít plavé vlasy jako Galadriel z Pána prstenů či bílou hřívu jako Ciri ze Zaklínače? Inspirujte se oblíbenými blond odstíny, které budí teplý a příjemný i naprosto mrazivý dojem! Vhodný odstín najde každá, která po blond barvě touží, stačí si vybrat!

Blond není jen pro modrooké dívenky

Když se řekne blond, leckdo má pocit, že takovými vlasy se mohou pyšnit jen drobné dívky s modrýma očima, zatímco dámy s hnědýma očima nebo s olivovou pletí a nejvyšším fototypem si blond odstíny nemohou dovolit. Není tomu tak, dnes existuje celá paleta odstínů od teplé žluté a bílé přes chladivou bílou až takřka šedou, které spadají mezi blond a mezi nimiž si vybere každá žena. Vždy je však nutné přistupovat k dramatickým změnám s rozmyslem, to platí především pro ženy, které mají přirozeně černé nebo kaštanově tmavé vlasy.

Doporučený článek:  K dokonalému účesu patří skvěle padnoucí boty. Lak na vlasy se postará o oboje

Pravidlo čtyř tónů

Pro všechny změny u vlasového stylingu pak platí, že nejbezpečnější je dodržovat pravidlo čtyř tónů, to znamená, že pro přirozený vzhled není dobré měnit barvu o více než čtyři odstíny na barevné paletě. Při radikálnější změně může působit vzhled uměle.

Studené blond odstíny

Tyto barvy jsou vhodné pro ženy s velmi světlou pletí většinou s pihami s přirozeně blonďatými vlasy. Tento typ barvy vlasů může působit odtažitě. Hodí se pro sebevědomé ženy.

Doporučený článek:  Bunda, nebo kabát: zůstaňte během zimy v teple a neztraťte styl
Zdroj obrázku: Freepik

Teplé a medové odstíny

Tento typ barev se hodí pro tmavší odstíny pleti, dávají vyznít kráse obličeje a vyjadřují něžnost. Hodí se i pro ženy s lehce opálenou pletí broskvové barvy, také pro všechny s tmavšíma očima a tmavě hnědým obočím. Vybrat si mohou z medových, jantarových nebo karamelových odstínů.

Cool blond barva

Ladí k ženám s porcelánovou pletí, bílou až lehce namodralou a k modrým, zeleným nebo šedým očím. Výběr je z platinových odstínů, které mohou mít šedý, ocelový nebo takzvaný severský nádech.

Doporučený článek:  Ženy milují výprodeje, ale mnohdy zbytečně přeplatí. Důležité je hledět na několik jasných signálů

Sombré a bronde barvy

V neposlední řadě lze kombinovat odstíny sombré (zkratka pro soft ombré, jemně natónované) nebo bronde (spojení výrazů brown a blond, na pomezí hnědé a blonďaté), které dodávají vlasům na živelnosti a oživují tradiční jednolité účesy.

Zdroj: https://lovehairstyles.com/trendy-blonde-hair-colors/