Móda

Jednoduchý trik, díky kterému vaše rtěnka vydrží mnohem déle!

Patříte mezi ženy, které si nedovedou bez namalovaných rtů představit svůj den? Pokud to děláte pravidelně, i ta nejlepší rtěnka se začne po čase rozmazávat. Jistě budete vděčná za trik, díky kterému si budete moci užívat nádherného odstínu, za který jsme zaplatila nemalou částku. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak prodloužit její životnost na vašem obličeji.

Každý tip se týká jiného druhu rtěnek, protože na trhu najdete nepřeberné množství značek, typů a odstínů, ze kterých můžete vybírat. Každá žena má svou oblíbenou značku a odstín, ale jen málokterá ví, jak si nanášet správně. Díky dobré technice budete vypadat mnohem lépe, ale také ušetříte svůj drahý produkt, který s takovou radostí používáte každý den.

Doporučený článek:  Veselé barvy rozzáří každou ženu. Některé ale přitáhnou nepříjemnou pozornost

Intenzivní odstíny potřebují speciální péči

Milujete intenzivní a tmavší odstíny rtěnky a chcete s ní vypadat co nejlépe? Nejlepším způsobem, jak to udělat, je nanášet ji na rty pomocí štětce. Díky tomu bude léčení hned od začátku vypadat mnohem lépe a rtěnku tímto způsobem aplikujete naprosto dokonale. Nebude nikde rozmazaná a vydrží vám mnohem déle.

Co dělat s hydratačními produkty?

Používáte-li hydratační nebo saténovou rtěnku, musíte postupovat trochu jinak. Jakmile ji nanesete na rty, vezměte papírový kapesník, abyste odstranili přebytečný tuk z kosmetiky. Tento tuk by jinak způsobil, že budete po chvíli rozmazaná a nebude to jednoduše působit dobře. Navíc je velká pravděpodobnost, že by se vám barva dostala i na zuby, což nikdo nechce. Když ji osušíte papírovým kapesníkem, pigmenty lépe přilnou k pokožce.

Doporučený článek:  Zbavte své boty přes noc zápachu a vlhkosti

Máte-li pocit, že se rtěnka rozlije mimo rty, můžete ji jednoduše obkreslit tužkou stejného odstínu nebo bezbarvou. Takto to dělaly již naše babičky, které chtěly vypadat za každých okolností skvěle. Místo rtěnky také můžete použít měkkou, voděodolnou tužku na rty. U té se nebudete muset obávat, že se rozpije nebo obtiskne na rty. Navíc vám vydrží celou věčnost.

Zdroj: https://www.femina.in/beauty/5-hacks-to-make-your-lipstick-stay-longer-69414.html