Krása

Domácí maska na obličej a vlasy z vlašských ořechů je jednoduchá a účinná

Přemýšlíte, co udělat z vlašských ořechů? Domácí maska na obličej a vlasy jsou skvělou příležitostí, jak spotřebovat zbytky vlašských ořechů, které vám doma zůstaly po upečení buchty. Vlašské ořechy jsou skvělou a velmi zdravou svačinkou, ale můžete je použít i v domácí kosmetice. Obsahují velké množství vitamínů A, C, E, K, B6, draslík, vápník, hořčík, železo, zinek i kyselinu listovou. Jednoduše všechny vitamíny a minerály důležité pro celé tělo.

Domácí pleťová maska

Na výrobu tohoto úžasného produktu budete potřebovat čtyři nebo pět mletých ořechů, dvě lžíce sladké smetany a jednu lžičku pomerančové kůry. Všechny ingredience důkladně promíchejte a aplikujte na čistý obličej. Nechte působit po dobu dvaceti minut. Po uplynutí této doby masku důkladně odstraňte vatovými tampony namočenými v mléce a poté opláchněte studenou vodou. Tato úžasná maska vám pomůže vyhladit vrásky a nerovnosti, vyživuje pokožku a vaše pokožka bude mnohem jemnější.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí ořechová maska na vlasy

Díky masce na vlasy z vlašských ořechů budou vaše vlasy silné a lesklé. K výrobě budete potřebovat skořápky ořechů, které musíte dobře rozdrtit. Použít můžete nejdříve kladivo nebo paličku na maso a potom je rozmělnit v hmoždíři. K drceným skořápkám přidejte lžíci olivového oleje a takto připravenou masku naneste na vlasy. Hmota bude barvit a bude mastná, proto byste se měli chránit své ruce i okolí.

Během aplikace použijte jednorázové rukavice, protože hmota by vám mohla hodně znečistit ruce a nehty. Směs nechte na vlasech působit po dobu třiceti minut a poté důkladně opláchněte čistou vodou. Díky vlašským ořechům a olivovému oleji budou vaše vlasy nádherné, vyživené a nádherně lesklé. Pamatujte, že tato maska je vhodná jen pro brunety nebo tmavé vlasy, protože ořechové skořápky mohou vlasy obarvit do tmavšího odstínu.

Zdroj: https://stylesatlife.com/articles/walnut-face-mask/