Krása

Nechte se hýčkat. Vajíčková maska zkrotí nepoddajné vlasy a rozzáří unavenou pokožku

Chcete mít krásně pevné vlasy a sestřih jako po odchodu z kadeřnictví? Toužíte po hladké a zářivé pleti bez jediné vrásky? Odpovědí nejsou kosmetické přípravky z regálů drogerií, ale vajíčko. Návrat k tradičním způsobům péče o vzhled je nejen efektivnější, ale příznivější i pro naši peněženku. Jak tedy vajíčko používat?

Vajíčko pro každý typ vlasů

Vlasy posílíte vajíčkovou maskou. Základní verzi připravíte pouze z rozšlehaného vajíčka, pokud ale mají vaše vlasy sklon k maštění, použijte pouze bílek. Samotný žloutek bude naopak fungovat velmi dobře na suché vlasy, které jsou náchylné ke krepatění. Počet vajíček nebo jeho částí volte podle délky a hustoty vlasů. Naneste po celých délkách, nechte půl hodiny působit a poté opláchněte vlažnou vodou.

Doporučený článek:  S těmito domácími přípravky budou vaše vlasy krásné a zdravé během chvíle

Pokud vás trápí vypadávající vlasy, pomůže vám maska z vajíčka a oleje. Výběr oleje hraje velkou roli. Nejlépe bude fungovat ricinový olej, který vlasy vyživuje a urychluje jejich růst. Když si všimnete, že vám v kartáči zůstává více vlasů než obvykle, přidejte pár kapek oleje do vajíčka a rozšlehejte. S množstvím oleje to nepřehánějte, protože může vysušovat pokožku hlavy.

Zdroj obrázku: Freepik

Jasná a zářivá pleť

Pro snížení vypadávání vlasů a stimulaci růstu nových můžete také zkombinovat vajíčko s rozmixovaným avokádem. Vaječné masky na vlasy by se neměly používat častěji než jednou za dva týdny. Pro posílení jejich účinku si během působení nasaďte na hlavu koupací čepici. Tím také ochráníte oblečení před ušpiněním.

Doporučený článek:  Zářivě bílý úsměv i bez drahých procedur. Trik spočívá v domácí pastě ze dvou surovin

Vaječná maska dobře funguje i na obličej a dekolt. Pomáhá proti šedé, unavené pokožce, která ztratila svou pružnost. K výrobě takové masky budete potřebovat jeden bílek a bílý přírodní jogurt. Bílek vyšlehejte do tuhé pěny a opatrně do ní vmíchejte dvě polévkové lžíce jogurtu. Připravenou masku naneste na vyčištěnou pokožku obličeje a dekoltu a nechte půl hodiny působit. Opakujte dvakrát až třikrát týdně.

Zdroj: https://food.ndtv.com/beauty/egg-masks-for-hair-5-simple-ways-to-use-this-magic-ingredient-1668345