Krása

Chránit ruce před popraskáním lze pomocí domácích masek. Výrobu zvládne každá žena

Ruce patří k těm částem těla, které jsou zvláště vystavené škodlivým účinkům vnějších faktorů. Jsou v kontaktu s čisticími prostředky a při aplikaci opalovacích krémů na ně často zapomínáme. Popraskané ruce ale způsobují bolestivé nepohodlí, proto byste se o ně měli dobře starat. Většina lidí se s popraskanými rukami potýká v podzimním a zimním období.

Jakým chybám se vyhnout?

Co je příčinou? Časté mytí rukou ruce vysušuje stejně jako používání dezinfekčních nebo mycích prostředků a vede k jejich popraskání. Proto se snažte po každém mytí nebo aplikaci prostředků ruce namazat dobře vstřebatelným krémem. Nepoužívejte hrubé ručníky, které ruce dráždí. Při úklidu nebo mytí nádobí používejte ochranné rukavice a v létě neopomíjejte nanášení opalovacího krému, který pokožku chrání před škodlivými vlivy slunečního záření.

Doporučený článek:  Jaké boty jsou nejlepší obuví na zimu? Poradíme, které vybrat

Pokud už vám kůže na rukou rozpraskala, zkuste na ruce aplikovat olivový olej. Zahřejte čtyři lžíce v mikrovlnné troubě tak, aby byl olej vlažný, přidejte jeden žloutek a naneste masku na pokožku. Nasaďte si igelitové rukavice a nechte 20 minut působit. Poté masku smyjte a ruce opláchněte. Vše zakončete nanesením hydratačního krému.

Maska ze lněných semínek

Ruce si jednou za týden vykoupejte v odvaru ze lněného semínka. Vezměte dvě polévkové lžíce semínek a uvařte je ve vodě. Vytvoří se velmi hustá a gelovitá kaše. Nechte ji vychladnout, nalijte do široké mísy a ponořte do ní ruce alespoň na pět minut. Ruce se už po prvním použití viditelně změkčí a zároveň budou chráněné před vysoušením.

Doporučený článek:  Zářivě bílý úsměv jako z Hollywoodu: domácí prostředky vybělí zuby přirozeně a bez bolesti

Gel z aloe vera bývá součástí mnoha kosmetických přípravků. Pokud ji pěstujete doma v květináči, můžete si regenerační prostředek připravit i sami. Odřízněte spodní list rostliny, která je alespoň dva roky stará, rozřízněte ho a vyjměte dužinu. Smíchejte gel s citronovou šťávou nebo jemným hydratačním olejem. Vmasírujte do pokožky rukou místo krému.

Zdroj: https://www.goodto.com/wellbeing/beauty/best-hand-creams-dry-hands-618491