Krása

Tajemství silných vlasů plných lesku tkví v oleji, jehož účinky využívají ženy po celém světě

V kosmetice se kokosový olej hojně využívá pro své složení a množství vitamínů a minerálů. Díky svým vlastnostem se hodí i pro vlasovou péči, protože navrací elasticitu lámavým vlasům, dodává jim živiny pro další růst a celkově vlasy posiluje. Jak kokosový olej používat, aby vrátil vlasům lesk a bohatost?

Kokosový olej je tradiční prostředek pro krásné vlasy

Jak mít krásné a bohaté vlasy? Na tuto otázku našly odpověď v podobě kokosového oleje už předchozí generace, byť se zdá dneska jeho používání převratné. Byl ceněný pro své vlastnosti i jednoduchost používání, navíc je zcela přírodní a lidé se k němu opět s důvěrou vrací.

Doporučený článek:  Ke krásné pleti pomůže správná péče, dostatečná hydratace a vyvážený jídelníček

Použití kokosového oleje na vlasy

Kokosový olej se může používat na vlasy ve formě masky, tonika nebo jako kondicionér, ten je nadto mnohem účinnější na dlouhé vlasy než většina komerčních výrobků z drogerie. Kokosový olej především zaceluje, vlasy se po jeho použití nelámou, netřepí a nejsou vysušené jako po použití běžného šamponu a kondicionéru. Vlasy jsou hebčí na dotek a zářivější, protože jim tento olej dodá potřebnou výživu.

Zdroj obrázku: Freepik

Silné vlasy s krásným leskem

Kokosový olej je bohatý především na vitamíny C, E, B2, B6 a K, stejně na prvky jako hořčík nebo zinek. Při jeho pravidelném používání dochází k vyživení vlasových folikul a k regeneraci suchých nebo mechanicky poškozených vlasů. Kondicionér z kokosového oleje navíc usnadňuje česání, eliminuje krepování a vlasy jsou k tomu odolnější vůči slunečním paprskům nebo povětrnostním podmínkám.

Doporučený článek:  Gel z aloe nahradí předraženou kosmetiku. Snadno si ho vyrobíte v pohodlí domova

Jak používat kokosový olej

Při třepení konečků vtírejte na konec vlasů rozpuštěný olej obden a nechte vsáknout. Při olejování suchých vlasů po celé délce vtírejte jen nezbytně nutné množství oleje, stačí dvě až tři lžičky rozpuštěného oleje v rukou vetřít do vlasů a pořádně pročesat. Můžete nechat působit po celou noc, v tom případě zakryjte vlasy igelitovou čepici, abyste neušpinili polštář, ráno vlasy umyjte. Namísto kondicionéru naneste kokosový olej na mokré vlasy a nechte působit asi hodinu, poté důkladně omyjte, aby vlasy nezůstaly mastné.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/coconut-oil-and-hair