Krása

Dejte sbohem celulitidě a povislé kůži. Domácí šťavnaté peelingy se o krásnou pokožku postarají

Krásná pokožka nehledě na počasí nebo výkyvy teplot? Pomocí ovocných peelingů! Pleť totiž vyžaduje pravidelnou péči, při které dojde k odstranění šupinek a odumřelých částí, k hydrataci a doplnění živin, aby se mohla zregenerovat. Velmi efektivně si lze připravit domácí masážní směsi, které jsou zcela přírodního původu a nezanesou do buněk zbytečné chemikálie, jako k tomu dochází při ošetření běžně prodávanými kosmetickými produkty. A jaké ovoce je pro hydrataci a doplnění vitamínů při domácím peelingu nejlepší?

Banán pro jemnou exfoliaci

Nejprodávanější ovoce na světě? Jednoznačně banány, které jsou tou nejzdravější svačinkou pro vysoký obsah hořčíku. Banány ale také skvěle pomáhají s exfoliací, odstraněním odumřelých kožních buněk, přitom je snadné si masku na dekolt nebo obličej vyrobit. Stačí oloupaný banán rozmixovat se lžící cukru a olivového oleje a nanést směs krouživými pohyby na daná místa. Maska by měla působit 10–15 minut předtím, než se opláchne vlažnou vodou.

Doporučený článek:  Čtyři kroky k dokonale hladkým chodidlům. Pečující rituál se o pokožku postará jako v profesionálním salonu
Zdroj obrázku: Freepik

Kiwi peeling pro hladkou a pružnou pokožku

Lehce povislá pokožka na břiše nebo místa postižená celulitidou? Kiwi peeling je vhodný pro dosažení hlaďounké kůže, která bude mnohem pružnější. Stačí oloupat kiwi a rozmixovat v mixéru se lžící medu, lžičkou cukru a lžící kukuřičného škrobu. Pak už jen stačí krouživými pohyby masírovat předem navlhčenou pokožku. Důležité je kůži jemně prokrvovat, především místa, která bývají nejvíce postižená. Po masáži nechte ještě pastu několik minut působit, poté omyjte vlažnou vodou, osušte a naneste tělový krém s obsahem vitamínu E.

Doporučený článek:  Jak rychle odstranit celulitidu bez návštěvy salonu: Pomůže pohyb nebo masáže

Ovesné vločky jsou pro kůži balzámem

Jak docílit, aby byla pokožka pevnější? Pomohou ovesné vločky, které se smíchají s nastrouhanými jablky se slupkou. Po zhoustnutí se směsí masírují hýždě, stehna i lýtka, vhodné je začít zdola nahoru. Pro detoxikaci a zbavení celulitidy lze namísto jablek použít i ananas, který se oloupaný rozmixuje a smíchá s vločkami a lžičkou soli, poté se směsí masírují dotčené oblasti, aby byla pokožka zase pružná a rozjasněná.

Zdroj: https://eco18.com/11-diy-body-scrub-recipes/