Domov

Kytice tulipánů může ve váze dělat radost mnohem déle. Jednoduché triky prodlouží její svěží krásu

Tulipány jsou velmi oblíbenými květinami, a to nejen na jaře. Jsou spojovány s Velikonocemi a do našich obydlí přinášejí pohodu, radost a hlavně lásku. Jestli máte pocit, že nevíte, jak si jejich čerstvost užít delší dobu, poradíme vám tipy, díky kterým jim můžete prodloužit život klidně o několik dní.

Proč jsou tulipány tolik oblíbené?

Pokud nevíte, čím potěšit kamarádku nebo maminku, chybu rozhodně neuděláte právě s tulipány. Můžete si je koupit v květinářství nebo si je natrhat na vlastní zahradě. Jak ale zaručit, že budou tulipány ve váze dlouho kvést a růst a budou přinášet radost? Poradíme několik tipů. Na začátek vám postačí jen ostrý nůž. Odřízněte kousek stonku asi tři centimetry dlouhý.

Doporučený článek:  Stačí chvíle a špinavé spáry budou minulostí. Doma najdete ty nejlepší prostředky

Zvětšíte tím plochu, kterou budou tulipány nasávat vodu. Nejedná se ale pouze o jednorázovou záležitost, při každé výměně vody byste měli stonky o kousek zkrátit. I odstranění spodních listů pomůže k tomu, že tulipány vydrží delší dobu. Pokud by zůstaly ve vodě, urychlil by se proces hniloby a rostliny by tak dlouho nevydržely.

Zdroj obrázku: Freepik

Vodu měňte pravidelně, můžete do ní přidat cukr nebo minci

Vodu byste měli měnit každý den, stejně jako zařezávat stonky. Do vody pak můžete přidat také lžičku cukru nebo měděnou minci – obě metody prodlouží životnost tulipánů. Voda by měla být vlažná, nikoli studená, tulipány by mohly rychle odumřít. Květiny, které jsou čerstvě natrhané, mají tendence vydržet krásné několik dní, poté ale rychle uvadnou.

Doporučený článek:  Domácí tablety do myčky jsou levné a jednoduché na výrobu

Tulipány také nesnesou být ve váze s jinými rostlinami – nedělají jim dobře například narcisy nebo růže. Raději rostliny dejte do několika váz, hlavně když budou zvlášť. Tulipány pak nedávejte na místa, kde je velké teplo nebo světlo. Někdy bude stačit i jen měděná mince nebo můžete vyzkoušet několik kostek ledu. Vhodné je také použití peroxidu.

Zdroj: https://www.livingetc.com/advice/how-to-take-care-of-tulips-in-a-vase