Krása

V chladných měsících potřebuje pokožka hýčkat. Zapomenout nesmíme ani na krásu vlasů

Podzim s sebou přináší nejen proměnlivé počasí, ale také problémy s naší pokožkou. Už nemáme k dispozici slunce, které by nás nabilo energií, naopak přijdou mrazíky, které mohou naší pleti uškodit. Proto je vhodné myslet na ochranu naší pokožky. A proč je vůbec podzimní péče tak důležitá? I na podzim se přece chcete cítit dobře a péče a relaxace vám k tomu jen pomohou.

Najděte si pravidelné rituály v péči o pleť

Jestli za sebou máte náročný den, vůbec si nemusíte vyčítat, že si uděláte chvilku pro sebe a budete se věnovat své pokožce. Můžete si například připomenout, jaké to bylo v létě, kdy jste leželi na pláži a jen se nechali ovívat mírným vánkem a slunce vám barvilo pokožku. To během podzimu sice nezaručíme, ale můžete zapomenout na všední starosti a jen se oddávat kouzlu okamžiku.

Doporučený článek:  Zima je pro pleť náročná. Krásu a svěžest jí navrátí domácí lněná maska

S pokožkou budou potřebovat zvláštní péči také vlasy, které mohou být lámavé, často se mastit nebo jinak trpět. Velmi často nosíme čepice, které vlasy ničí, stejně tak pro ně není zdravé, pokud často přecházíte z tepla do chladna nebo opačně. Pokožka je velmi často vystavena škodlivým faktorům. Je třeba vytvořit ochrannou bariéru, kterou neproniknou žádné nečistoty ani mráz.

Zdroj obrázku: Freepik

Obličej zbavujte kosmetiky i nečistot

Každé ráno je nutné si obličej umýt čistou vodou, abyste se zbavili zbytků nečistot a také kosmetiky, která zůstala na pleti z předchozího dne. Odlíčení je velmi důležitou součástí každodenní péče, tedy v případě, že se líčíte. V opačném případě je i tak nutné o svou pokožku pečovat. Některé ženy mají problémy například s velmi suchou pletí, a to právě v podzimním období. Proto je důležité ji více hydratovat a nevystavovat nízkým teplotám tak často.

Doporučený článek:  Silné vlasy plné lesku už nemusí být pouhý sen. Pečující masku najdete přímo v lednici

Hloubkové čištění pleti by se mělo provádět pravidelně alespoň jednou za týden nebo za 14 dní. Můžete použít peelingy, které si snadno můžete vyrobit doma ze surovin, které běžně používáte třeba na vaření. Oblíbená jsou také tonika, které se používají hlavně kvůli tomu, že dodají pleti vitaminy.

Zdroj: https://www.greenpeople.co.uk/blogs/the-beauty-hub/top-5-awesome-autumn-beauty-tips