Krása, Rady a tipy

Obyčejný prášek z kuchyně zajistí dokonalý účes a sametově hebké vlasy

Kosmetické přípravky a prostředky jsou dnes každodenní součástí života snad každé ženy. Neexistuje domácnost, kde byste nenašli alespoň krém na ruce nebo hydratační krém na obličej. Takové masti a krémy si ale můžete snadno připravit i doma, protože suroviny najdete v kuchyni. Postup je navíc jednoduchý a zvládnete ho i s pomocí dětí.

Jaké suroviny se vám budou hodit?

Jestliže potřebujete nejen krém na obličej, ale také masku na vlasy nebo peeling, vyplatí se vám mít doma hned několik potravin a produktů, které můžete vzájemně promíchat, a zajistit si tak tu nejlepší péči nejen pro pokožku, ale také vlasy a nehty. Jak si připravit domácí kosmetiku například z bramborové mouky? Vedle citronu, jedlé sody nebo dalších surovin bude působit asi nepatřičně, ale do domácí kosmetiky se bude hodit.

Co je to vlastně bramborová mouka? Je to výrobek, který je k sehnání ve všech obchodech. Vyrábí se z bramborových hlíz a můžete ho využít nejen v kuchyni, ale také při přípravě domácí kosmetiky. Je to sypký prášek, který obsahuje asi z 84 % škrob. Bramborovou mouku poznáte podle bílé barvy. Nijak nevoní, a když ji v ruce promačkáte, bude křupat. Můžete ji využít nejen v kuchyni, ale také jako lék.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak můžete bramborovou mouku využít na vlasy?

Bramborová mouka se bude hodit při péči o vlasy. Může se jednat o rovné nebo kudrnaté, v každé situaci najdete řešení právě s touto moukou. Díky jejím vlastnostem budete mít vlasy zdravější, pevnější a také hebčí. Mouka se bude hodit i v případě, že chcete udržet svůj účes dlouho ve formě. Jestliže máte vlnité vlasy a chcete se jich na chvíli vzdát, můžete jako prostředek použít právě tuto mouku.

Máte kudrnaté vlasy? I vám se bude bramborová mouka hodit. Smíchejte 4 lžíce mouky s jedním banánem a sklenicí mléka. Vznikne směs, ve které by neměly zůstat žádné hrudky. Naneste masku na umyté vlasy, zabalte je do čepice a nechte působit klidně tři hodiny. Poté opláchněte vodou a vlasy pak budou vyživené a lesklé.

Zdroj: https://hownaturally.com/using-starch-for-smooth-hair-diy-home-mask/