Krása, Rady a tipy

Obyčejný prášek z kuchyně zajistí dokonalý účes a sametově hebké vlasy

Kosmetické přípravky a prostředky jsou dnes každodenní součástí života snad každé ženy. Neexistuje domácnost, kde byste nenašli alespoň krém na ruce nebo hydratační krém na obličej. Takové masti a krémy si ale můžete snadno připravit i doma, protože suroviny najdete v kuchyni. Postup je navíc jednoduchý a zvládnete ho i s pomocí dětí.

Jaké suroviny se vám budou hodit?

Jestliže potřebujete nejen krém na obličej, ale také masku na vlasy nebo peeling, vyplatí se vám mít doma hned několik potravin a produktů, které můžete vzájemně promíchat, a zajistit si tak tu nejlepší péči nejen pro pokožku, ale také vlasy a nehty. Jak si připravit domácí kosmetiku například z bramborové mouky? Vedle citronu, jedlé sody nebo dalších surovin bude působit asi nepatřičně, ale do domácí kosmetiky se bude hodit.

Doporučený článek:  Sůl ve velkém množství škodí zdraví. Lepší je ji využít při úklidu

Co je to vlastně bramborová mouka? Je to výrobek, který je k sehnání ve všech obchodech. Vyrábí se z bramborových hlíz a můžete ho využít nejen v kuchyni, ale také při přípravě domácí kosmetiky. Je to sypký prášek, který obsahuje asi z 84 % škrob. Bramborovou mouku poznáte podle bílé barvy. Nijak nevoní, a když ji v ruce promačkáte, bude křupat. Můžete ji využít nejen v kuchyni, ale také jako lék.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak můžete bramborovou mouku využít na vlasy?

Bramborová mouka se bude hodit při péči o vlasy. Může se jednat o rovné nebo kudrnaté, v každé situaci najdete řešení právě s touto moukou. Díky jejím vlastnostem budete mít vlasy zdravější, pevnější a také hebčí. Mouka se bude hodit i v případě, že chcete udržet svůj účes dlouho ve formě. Jestliže máte vlnité vlasy a chcete se jich na chvíli vzdát, můžete jako prostředek použít právě tuto mouku.

Doporučený článek:  Zasaďte si rebarboru ještě letos. Na jaře pak můžete sklízet bohatou úrodu této zdravé zeleniny

Máte kudrnaté vlasy? I vám se bude bramborová mouka hodit. Smíchejte 4 lžíce mouky s jedním banánem a sklenicí mléka. Vznikne směs, ve které by neměly zůstat žádné hrudky. Naneste masku na umyté vlasy, zabalte je do čepice a nechte působit klidně tři hodiny. Poté opláchněte vodou a vlasy pak budou vyživené a lesklé.

Zdroj: https://hownaturally.com/using-starch-for-smooth-hair-diy-home-mask/