Rady a tipy

Nenáviděné žehlení se může rázem proměnit v oblíbenou činnost. Stačí znát triky, které ho usnadní

Žehlení patří mezi činnosti, které nemá ráda snad žádná žena, natož muž. Někdy je ale nutné vyžehlit jemné halenky nebo košile, zvlášť pokud jdeme na důležitou schůzku. Jak si žehlení ulehčit tak, aby vám rychleji uteklo a možná vás i začalo bavit?

Mnoho žen žehlí u oblíbeného pořadu

Díky našim trikům bude žehlení jednodušší a ušetříte při něm mnoho času, který můžete věnovat příjemnějším činnostem. První z nich je, že si před samotným žehlení roztřiďte oblečení, nejlépe podle materiálu. Některé totiž snese pouze nízkou teplotu a tou bude nejlepší žehlení začít. Jak budete pokračovat, vezmete si oblečení, které je nutné žehlit na vyšší teplotu, až se dostane k bavlně, která snese tu nejvyšší. Budete tak pracovat mnohem efektivněji a ekonomicky.

Některé látky je dobré ještě před samotným žehlením pokropit vodou, protože se budou méně mačkat a žehlení půjde snadněji. Tento trik je vhodný pro halenky, košile nebo obleky, které je nutné vyžehlit opravdu pečlivě. Některé materiály by se měly žehlit pouze z rubové strany, abyste nepoškodily například potisky. Dobré je si ještě před žehlením upravit žehlicí prkno tak, abyste měli všechno po ruce a nemuseli nikam odbíhat.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete vyzkoušet alobal nebo si práci usnadnit složením

Jestli si chcete žehlení usnadnit, můžete použít alobal. Hliníková fólie totiž odráží teplo a díky tomu bude žehlení rychlejší, protože bude stačit vyžehlit pouze jednu stranu oblečení. Ložní prádlo nebo závěsy si ještě před žehlením přeložte napůl. Vyžehlete, znovu přeložte na polovinu a zase přežehlete. Takto se dostanete snadno do složeného tvaru a můžete ložní povlečení rovnou uložit do skříně.

Důležitá je správně nastavená teplota. Z toho důvodu je dobré znát principy, díky kterým zvládnete žehlení a navíc materiály nepoškodíte. Bavlna by se měla žehlit na nejvyšší stupeň, světlé oblečení můžete žehlit z lícové strany, tmavé raději z rubové. Hedvábí potřebuje nižší teplotu a před žehlením ho navlhčete. Umělé materiály raději žehlete na nejnižší stupeň nebo je nežehlete vůbec. Mohou se totiž snadno spálit.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/10-brilliant-ironing-hacks/