Domov, Rady a tipy

Připálená žehlička není na odpis. Zachrání ji domácí recepty, znovu bude připravená do akce

Určitě si chcete užít nádherně vyžehleného oblečení bez nejmenšího poškození. Abyste toho dosáhli, musíte mít žehličku neustále v dokonalém stavu. Hodně lidí ji doma ani nemá nebo ji nepoužívají, ale toto zařízení je velmi užitečné. Musíte ho ale udržovat v dobrém stavu. Předcházejte přenášení nečistot i poškození oděvů díky jednoduchým trikům, které vás budou stát pár korun.

Vyčistěte žehličku octem nebo známým lékem

K vyčištění nejodolnějších připálenin na žehličce budete potřebovat jen dvě ingredience. Postačí vám ocet a jedlá soda. Tato směs skutečně vyčistí všechno. Jestli máte na žehličce obrovské spáleniny, sáhněte po směsi 2 lžic jedlé sody a 1 lžíce octa. Získáte hustou pastu, kterou naneste na postižená místa. Nechte působit a potom vše setřete vlhkým hadříkem.

Doporučený článek:  Masové rolky udrží pohromadě párátka nebo provázek

Paracetamol jistě znáte jako lék proti bolesti. Velmi dobře ale pomůže také vaší žehličce. Jeho použití je velmi snadné. Připravte si léky a pinzetu. Žehličku dobře nahřejte, vezměte paracetamol do pinzety a krouživými pohyby s ním přejíždějte po kovovém povrchu. Spáleniny během chvilky zmizí a budete mít žehličku znovu jako novou. Nakonec všechny zbytky léku otřete hadříkem.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění žehličky solí nebo alobalem je neuvěřitelně jednoduché

Sáhnout můžete také po kuchyňské soli. Stačí, když ji rozprostřete na dřevěné prkénko v poměrně silné vrstvě. Žehličku zahřejte a pomalými pohyby přejíždějte po osoleném povrchu. Sůl dokáže nádherně odstranit všechny nečistoty a spáleniny. Navíc se u toho nenadřete. Tuto metodu ovšem nesmíte používat na teflonovou slitinu, kterou by mohla sůl poškodit.

Doporučený článek:  Pivo pomůže obnovit tmavou barvu oblečení

Poslední možností, která odstraní menší spáleniny, je obyčejná hliníková fólie. Z alobalu vytvořte kuličku (ne příliš těsnou) a krouživými pohyby s ní přejíždějte po spáleném povrchu. Dělejte to tak dlouho, dokud se nezbavíte všech nečistot. Na velmi odolné nečistoty to nemusí fungovat. V takovém případě byste měli sáhnout po jedné z předešlých metod.

Zdroj: https://puracy.com/blogs/cleaning-tips/how-to-clean-iron-looking-brand-new