Domov, Rady a tipy

Tyhle hosty doma nikdo nechce. Ve vstupu jim zabrání obyčejný čaj

S prvními sychravými dny se stahují do domovů nezvaní hosté. Ano, řeč je o nebezpečných hlodavcích i odporných pavoucích. Jak je možné, že se objevují s takovou intenzitou a jak se jejich invazi bránit? Pomůže jeden jednoduchý trik, který znaly už naše babičky. Je účinný proti hlodavcům, pavoukům a hmyzu. K tomu nestojí vůbec nic a potěší i příznivce zero waste životního stylu.

Myši hledají útočiště

Hlodavec v domě rozhodně neznačí, že je tam nepořádek, byť se toto spojení objevuje často v pohádkách nebo v různých příbězích. Znamená to jen, že dané zvíře hledá místo, kde bude chráněné před chladem a bude mít dostatek potravy. Myši nebo jiní hlodavci se proto objevují v místech kompostérů, ve sklepech nebo ve spížích, případně na místech, kde se skladuje krmivo pro zvířata nebo obilniny, proto jsou hrozbou pro sýpky. Na přítomnost myší v domě upozorňuje zejména trus, který připomíná černá rýžová zrnka, u krys pak rozinky.

Doporučený článek:  Trápí vás neustále zacuchané vlasy? S těmito metodami se vám konečně podaří vlasy kadeře snadno rozčesávat
Zdroj obrázku: Freepik

Hrozba pro zdraví

Hlodavci v domě jsou hrozbou pro zdraví, proto je nutné jednat okamžitě při objevení trusu nebo při zjištění rozdrobené dřevěné podlahy nebo rozkousaného papíru. Myši, hraboši a další druhy hlodavců mohou přenášet různé patogeny, bakterie a infekce, které se mohou dostat do potravin výkaly, močí nebo slinami. Myši přicházejí do domů zejména kanalizací, větrací šachtou, potrubím, mezerami v oknech, ve dveřích nebo ve vikýři. Mezery a praskliny ve zdivu mohou využívat také pavouci.

Doporučený článek:  Nedovolte alergii propuknout a užijte si tento rok v klidu. Řešením jsou nejen léky

Čajem proti vetřelcům

Pro snížení rizika návštěvy myší a pavouků je důležitá prevence, byť pavouci nás neohrožují na zdraví. Je nutné zkontrolovat před zimou veškeré možné průniky a zajistit je proti proniknutí, ostatní průduchy zajistit mřížkami nebo sítěmi. Pak už jen stačí jediné: instalovat přírodní odpuzovače do míst, kde se mohou nevítaní hosté pohybovat. Do koutů, temných míst i pod nábytek je vhodné umístit použité sáčky od čaje. Vhodnější jsou od mátového čaje, které se mohou svázat po třech a položit do rohů. Nepříjemné aroma bezpečně odradí všechny vetřelce.

Zdroj: https://www.nowtolove.com.au/lifestyle/homes/get-rid-of-rodents-with-this-cruelty-free-tea-bag-trick-43681