Rady a tipy

Žlutá stuha přiláká na rostliny berušky. Ty přirozeně pomohou eliminovat napadení mšicemi

Mšice mohou způsobit problémy nejen nám, ale hlavně rostlinám, které napadnou. Dokážou je totiž natolik oslabit, že uhynou. Na trhu sice není nouze o prostředky, které mohou pomoci, ale můžete si poradit i jinými způsoby, které jsou neinvazivní, levné a navíc neuškodí životnímu prostředí. Pomocí jednoduchého triku se mšic zbavíte a vaše rostliny budou zdravé.

Krásná a udržovaná zahrada je snem každého

Udržovat zahradu v dobré kondici, to není jen sekání trávy nebo zalévání květin. Budete muset věnovat spoustu péče všem rostlinám a stromům, které na zahradě máte. Jednotlivé druhy totiž mají rozdílné nároky. Musíte jim vybrat správné místo, rostliny v květináčích zase potřebují pravidelně přesazovat, aby měly kořeny dostatek místa. Právě přes kořeny jde většina živin.

Doporučený článek:  Jedlá soda se vypořádá se mšicemi rychle a efektivně. A na zahradě toho dokáže mnohem víc

Mšice jsou otravný hmyz, který se na rostlinách objevuje ve velkých množstvích. Pokud uvidíte jednu na listech nebo květech rostlin, rozhodně jednejte ihned, protože se velmi rychle objeví další. Můžete vyzkoušet nejen chemické přípravky, ale také neinvazivní metody, které jsou mnohdy účinnější. Hnojení a kropení zeleně může být náročná činnost, proto je dobré vědět, jak si práci usnadnit a jak preventivně rostliny chránit.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste trik se žlutou stužkou

Po náletu mšic mohou z rostlin zůstat pouze stonky nebo okousané listy. Rostlina nebude mít dostatek živin, a tak se snadno stane, že odumře. Abyste květiny ochránili, můžete si pomoci jednoduchým trikem. Ten spočívá v tom, že jejich stonky obvážete žlutou stuhou. Nejenže budou chráněné před jinými škůdci, ale žlutá barva je pro hmyz velmi lákává.

Doporučený článek:  Vyhnat komáry z domova pomůže obyčejné pivo. Recept ze tří ingrediencí bude stále po ruce

Na rostliny se pak budou slétávat berušky, které milují právě mšice. Díky nim od nich budete mít brzo klid, navíc berušky mohou přilákat i jiné druhy hmyzu, které jsou pro rostliny užitečné. Vyplatí se tuto metodu vyzkoušet, protože nic nestojí a nebudou trpět ani rostliny, ani ostatní hmyz. Navíc do okolí rostlin můžete vysadit byliny, které mšicím nevoní, jako je máta nebo levandule.

Zdroj: https://www.robinsbackyardnursery.ca/get-rid-of-aphids.html