Rady a tipy

Maska ze žloutku vlasy vyživí, vyhladí a zbaví lupů

Potřebují vaše vlasy výživu, cítíte, že jsou unavené a vyžadují regeneraci? Už nemusíte sahat po drahých vlasových maskách z obchodu, protože přinášíme tip na prostředek, který s vlasy pomůže a navíc vás bude stát pouze několik korun. Slepičí vejce totiž obsahuje spoustu látek, které vlasům pomohou a díky kterým budou znovu plné síly.

Zapomeňte na chemické masky

Kvůli nevhodnému zdravotnímu stylu můžete často vidět, že jsou vlasy oslabené, unavené, bez lesku. Bohužel se o vlasy ve většině případů ani neumíme postarat. Jestli jim chcete dopřát něco dobrého, rozhodně byste měli doma sáhnout po vejci, které obsahuje spoustu vitaminů a dalších látek, které vlasům prospívají. Důležité je také vědět, že na vlasy budeme používat pouze žloutek.

Doporučený článek:  Připravte svým rostlinám kvasnicový drink. Jeho skvělé účinky ocení zejména orchideje

Vlasy díky němu budu pevnější, lesklejší a silnější. Už na první pohled poznáte tu změnu! Masky z lékárny mohou obsahovat látky, které vlas možná vyživí, zároveň ho ale uzavřou a nedostane se k němu potom už nic. Žloutková vlasová maska je velmi snadná na přípravu a za dvacet minut budete mít krásné vlasy.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč je žloutek na vlasy vhodný?

Žloutek patří mezi levné suroviny, které můžete na vlasy využít. Díky němu budou vyživené. Žloutek slepičího vejce obsahuje spoustu látek, například vitaminy A, D, E nebo K. Také v něm najdete vitaminy skupiny B a zinek, síru nebo lecitin. Díky tomu má vyhlazující účinek, vlasy získají zpět svou sílu a budou pevné.

Doporučený článek:  Oslňte zářivě bílým úsměvem. O dokonale vybělené zuby se postaráte i přírodními prostředky

Síra pomůže vlasům zbavit se lupů. Žloutek přitom stačí pouze rozšlehat a nanést na vlasy. Jestliže máte pocit, že jeden žloutek nestačí, můžete přidat ještě jeden, bude záležet na délce vašich vlasů. Dávejte si pozor, abyste opravdu používali pouze žloutek, protože bílek není pro vlasy vhodný. Po 15 minutách masku opláchněte vlažnou vodou. Do žloutku můžete přidat také trochu medu, který vlasy hydratuje.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/321971