Rady a tipy

Skvrny na ručnících vyčistí jedlá soda nebo křemičitan sodný

Nemusíte se stydět, pokud potřebujete najít způsob, jakým odstranit odolné skvrny z ručníků. Ručníky používáme několikrát denně a poměrně hodně je zatěžujeme. Není divu, že jim obyčejné praní v pračce nestačí. Pokud se na nich již dlouho vyskytují různé nečistoty, např. pot, zažloutlé skvrny, make-up a další, odstraníte je pomocí níže uvedených metod. Není na tom nic těžkého, nemusíte měnit ručníky za nové.

Jedlá soda

Jedlá soda má perfektní bělicí a antibakteriální vlastnosti. Kromě toho také skvěle pohlcuje přetrvávající zápachy. Budete potřebovat pouze čtvrt šálku jedlé sody a jeden hrníček s teplou vodou. To je množství na vyčištění jednoho ručníku, stačí toto množství tedy vynásobit počtem ručníků, které chcete vyčistit. Vytvořte roztok smícháním obou ingrediencí a ručníky do něj na jednu hodinu ponořte. Pak vložte všechny ručníky do pračky a vyperte je stejně jako obvykle.

Doporučený článek:  Díky správnému řezu a čerstvé vodě vydrží tulipány ve váze déle čerstvé
Zdroj obrázku: Freepik

Křemičitan sodný

Křemičitan sodný si dokáže poradit zejména s odstraněním přetrvávajících skvrn. Abyste toho docílili, nachystejte si 2 litry vody z kohoutku, 2 polévkové lžíce tekutého mýdla a 1 polévkovou lžíci křemičitanu sodného. Zahřejte vodu, aby byla teplá, přidejte mýdlo i křemičitan sodný. Pak namočte ručníky ideálně do hrnce, ve kterém je budete moci postavit na plotnu a 20 minut vařit v bublajícím roztoku.

Pak už stačí jen opláchnout ručníky v teplé vodě, abyste je zbavili zbytků mýdla a křemičitanu sodného. Potom je můžete normálně vložit do pračky a opět vyprat jako obvykle. Tento postup je vhodné zvolit v případě, že ručníky nepříjemně nezavání, ale jsou na nich pouze nevzhledné skvrny, které ruší dojem čistě vypraného prádla. Po tomto postupu budou vaše ručníky dokonale čisté, jemné a měkké.

Doporučený článek:  Vyberte v obchodě skutečně kvalitní bílou klobásu
Zdroj obrázku: Freepik

Praní

Nezapomeňte, že pokud perete ručníky, neměli byste do pračky zapomenout přidat ocet. Právě ocet zajistí, že zmizí všechny bakterie a ručníky zůstanou perfektně měkké, hladké a jemné. Díky tomu bude příjemné se do nich utírat a budou lépe sát než ručníky, ke kterým není přidán ocet na změkčení.

Zdroj: https://www.landsend.com/article/how-to-remove-stains-from-towels/