Krása, Zdraví

Avokádo je stále populárnější. Kromě účinků na zdraví je nepostradatelné také v péči o krásu

Avokádu se říká „boží máslo“ nebo také „aligátoří hruška“. Je to ovoce, které je na světě již několik tisíc let, ale teprve v poslední době se z něj stává potravina, která je oblíbenou složkou ve zdravém jídelníčku. Vyznačuje se svým tvarem, který připomíná vejce, a je velmi odlišné od ostatního ovoce.

Avokádo by měl vyzkoušet každý z nás

Avokádo má zelenou slupku a po jeho oloupání uvidíte dužinu s obrovskou peckou. Ta velmi rychle zakoření, takže si avokádo můžete vypěstovat také doma. Avokádo je zvláštní svou chutí a vlastnostmi, které dodají vašemu tělu potřebné vitaminy a minerály. Skvěle se hodí do salátů, pomazánek nebo jen tak.

Doporučený článek:  Cennější než med: včelí pyl zažene každé nachlazení, výjimečně působí i při anémii

Avokádo je bohaté na nenasycené mastné kyseliny, které naše tělo potřebuje. Je tak vhodným ovocem, pokud se pokoušíte zhubnout. Zlepšuje krevní oběh, podpoří proces hubnutí a díky němu získáte do těla také draslík, který je důležitý pro srdce. Konzumací avokáda udržíte v normě krevní tlak a snížíte riziko mrtvice.

Zdroj obrázku: Freepik

Ovoce je skvělé také na pleť

Avokádo je plné také vitaminu A, E a také zpomaluje proces stárnutí. Vaše pokožka bude hebká, pevná a nebudou se objevovat vrásky. Avokádo má ale také další přednosti. Jednou z nich je snížení hladiny špatného cholesterolu. Můžete si ho dopřát v jakémkoli množství, dávejte si ale pozor, kde avokádo kupujete. Snadno se může stát, že plody nebudou zralé nebo budou naopak přezrálé. Existuje několik metod, jak zjistit, jestli je avokádo vhodné ke konzumaci.

Doporučený článek:  Obyčejný plevel s neobyčejnými vlastnostmi: uzavřete zdraví do sklenice a využijte jeho účinky kdykoli

Avokádo má mnoho výhod, ale také obsahuje velké množství kalorií. Pokud se tedy chystáte hubnout, samozřejmě si ho můžete dát, ale nepřehánějte to s množstvím. Můžete se jím nastartovat, oblíbené jsou právě pomazánky nebo ovocné saláty, které jsou lehké a chutné. Kromě toho se hodí také na domácí masky na obličej nebo na vlasy. Využijete ho tak na mnoho způsobů a nemělo by ve vaší kuchyni chybět.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/270406