Rady a tipy, Zdraví

Přestat s kouřením není snadné. Díky jediné bylince se to však může podařit

Přestat kouřit je pro většinu lidí obrovskou výzvou. Tohoto škodlivého zvyku se přitom snaží zbavit velké množství lidí. Boj se závislostí není jednoduchý, ale můžete to zvládnout. Místo různých žvýkaček a náplastí můžete zkusit přírodní metodu, která skvěle funguje. V hlavní roli se nachází jitrocel obecný, který čistí dýchací ústrojí a pomůže vám s odstraněním závislosti ze svého života.

Proč používat právě jitrocel obecný?

Čím je jitrocel charakteristický? Tato trvalka se vyskytuje po celé Evropě a najdete ho téměř na každé louce, pastvině nebo příkopu. Stonky běžně dosahují výšky 40 až 60 centimetrů. Nejcennější vlastnosti mají tmavě zelené a široce vejčité listy, ve kterých se skrývá největší množství vitamínů a minerálů, z nichž bude těžit váš organismus.

Jitrocel obsahuje vitamíny C a K, draslík a flavonoidy. V přírodním léčitelství se objevuje po mnoho let. Používá se obvykle na škrábance, vředy, rány, ale také pro zmírnění bolesti nebo nachlazení. Blahodárné účinky bude mít také na trávicí trakt. Kromě toho ale pomůže kuřákům, aby se zbavili své závislosti. Jak je to možné a jak tuto bylinu použít?

Zdroj obrázku: Freepik

Přestaňte kouřit díky běžné bylince

Látky, které jitrocel obsahuje, mají velmi pozitivní vliv na detoxikaci organismu. Pro odvykání od kouření budete pochopitelně potřebovat pevnou vůli, ale bylinná kúra z jitrocele pomůže detoxikovat organismus. Díky tomu bude mnohem jednodušší dosáhnout cíle, podpoří vaši motivaci a budete při odvykání vytrvalí.

Jak můžete tuto bylinu použít pro odvykání od kouření? Jednoduše si připravte odvar. Listy opláchněte pod studenou vodou. Nasekejte je na menší kousky nebo použijte sušenou bylinu. Do malého hrnce vložte půl lžíce jitrocelových listů a zalijte je sklenicí vroucí vody. Tento odvar vařte po dobu 5 minut a poté nechte 15 minut louhovat. Sceďte a po malých doušcích vypijte.

Zdroj: https://discover.hubpages.com/health/A-Natural-Aid-To-Quit-Smoking