Životní styl

Podzimní ospalost zaženou přírodní životabudiče, které nakopnou tělo i mozek energií

Na podzim, kdy jsou dny kratší než v létě, jsme často ospalí a chybí nám energie. Jak se těchto stavů zbavit s pomocí přírody? Podívejte se na bylinky, které podporují paměť a koncentraci. Schopnost koncentrace je v každodenním životě velmi užitečná. Stres, nevhodná strava a nedostatečná hydratace organismu – to jsou jen některé faktory, které snižují kognitivní schopnosti.

Jinan zlepšuje průtok krve mozkem

Máte problémy s pamětí a často zapomínáte? Sáhněte po extraktu z jinanu dvoulaločného, jinak zvaného ginkgo biloba. Díky látkám ze skupin flavonoidů, proanthokyanidinů a terpenů dokáže zlepšit průtok krve mozkem a působí na zvýšení přisunu kyslíku a glukózy. Tím se snižuje riziko ischemie. Kromě toho tato rostlina pomáhá udržovat přiměřenou hladinu cholesterolu a zpomaluje proces stárnutí.

Doporučený článek:  Káva i čaj působí výtečně na funkci mozku, oběhový systém i imunitu

Pro zlepšení koncentrace a paměti sáhněte po ženšenu. Ten tělu dodá ginsenosidy. Ty pomáhají udržovat správný krevní tlak a to přispívá ke zlepšení kognitivních funkcí. Navíc podporuje odolnost organismu vůči stresu, zlepšuje fungování imunitního systému a také pomáhá udržovat přiměřenou hladinu glukózy v krvi. Užívejte maximálně 2 gramy denně a po třech měsících si dejte delší pauzu.

Zdroj obrázku: Freepik

Maca pozitivně ovlivňuje paměť

Kořen maca má podobný účinek jako kořen ženšenu. Rostlina poskytuje tělu vlákninu, aminokyseliny a minerální látky. Má pozitivní vliv na paměť, koncentraci a proces učení. Kromě toho tělu dodává dávku energie a zvyšuje libido. Rhodiola rosea neboli rozchodnice růžová působí příznivě na činnost nervové soustavy a zvyšuje odolnost vůči stresu. Obsažené látky také mohou podporovat proces zapamatování a zatočí i s únavou.

Doporučený článek:  Když se hubnutí nedaří: na vině může být nemoc i zažité návyky

Jakékoliv doplňky stravy a bylinky užívejte vždy v souladu s pokyny lékárníka nebo lékaře a také s popisem v příbalovém letáku. Tím zabráníte předávkování a nežádoucím účinkům, jakými může být nespavost a neklid. Některé bylinky nejsou vhodné pro těhotné ženy a v kombinaci s některými léky mohou způsobit kontraindikace.

Zdroj: https://www.livehealthily.com/tiredness-fatigue/do-popular-natural-remedies-for-fatigue-actually-work