Zdraví

Účinný lék proti rýmě a nachlazení je v každé kuchyni. Užijte si letošní podzim ve zdraví

Trápí vás hlavně přes podzimní měsíce časté nachlazení, rýma, kašel nebo velké bolesti v krku? Můžete se vyléčit pomocí léků, které si zakoupíte, ale takové a mnohem lepší si můžete vyrobit doma ze surovin, které běžně používáte v kuchyni. Už naše babičky věděly, co je pro naše tělo dobré a čím podpořit svou imunitu. Vyzkoušejte cibulový sirup nebo husí sádlo, během pár dní budete jako rybičky.

Jaké domácí metody vám přinesou uvolnění?

Rýma nebo kašel mohou být otravné, pokud problémy trvají delší dobu. Pokud ale budete vědět, jak na to, můžete si snadno ulevit. Využijte domácí potraviny, které vám pomohou zbavit se bolesti v krku nebo otravného kašle. Vyplatí se použít například cibuli společně s medem nebo cukrem, ale také husí sádlo. Cibulový sirup je prostředek, který skutečně pomáhá.

Vyrobíte si ho velmi snadno tak, že cibuli zasypete cukrem a k tomu přidáte přírodní med. Necháte chvíli odstát a nakonec scedíte a berete si jednu lžičku sirupu za den. Možná ale nebude chutnat dětem, těm ho můžete ještě něčím vylepšit. Přidat do něj můžete pro ozvláštnění například citron nebo limetku. Díky sirupu budete mít podpořenou imunitu a také budete dlouho zahřátí.

Zdroj obrázku: Freepik

Mléko s česnekem? Vitaminová bomba, která přinese úlevu

Díky cibulovému sirupu si můžete v mnohém pomoci. Můžete ho použít už u malých dětí, v některých případech ho stačí rozetřít kolem nosu. Cibulové obklady se zase budou hodit při bodnutí hmyzem nebo drobných popáleninách. Mléko s medem a česnekem také patří mezi domácí metody léčby nachlazení. Mléko obsahuje vitamin D, vápník nebo draslík, česnek působí antibakteriálně a protizánětlivě.

Vyzkoušet ale můžete také husí nebo jiné sádlo, které se používalo již dříve jako obklad na hrudník. Už jako malí jste to určitě sami zažili. Obklady se dávaly především na noc, aby se ulevilo od dráždivého kašle. I když účinky sádla nebyly nikdy prokázané, zabíralo to a druhý den jste se cítili o mnoho lépe.

Zdroj: https://www.piedmont.org/living-better/9-natural-cold-and-flu-remedies