Životní styl

Okolo hubnutí stále kolují nesmyslné mýty. Jejich dodržování k vysněné postavě nepovede

Někdo chce shodit přebytečná kila kvůli zdravotním problémům, jiný zase potřebuje zmenšit svou konfekční velikost. Ať už máte jakoukoli motivaci k hubnutí, je důležité, abyste nenaletěli na lživé dietní rady. Víra v tyto mýty rozhodně ke zhubnutí nepomůže.

Mýtus číslo 1: Ráno bez snídaně, ušetříte si kalorie na večer

Některá z diet se zaměřuje na to, že se ráno nejí. Tím si pak teoreticky ušetříte ranní kalorie na večer. Ale není to takto dietně správně. Po dlouhé noci totiž tělo potřebuje nejdéle dvě hodiny po probuzení přísun energie. Pokud byste snídani oddálili, váš metabolismus se zpomalí a budete vystaveni rychlým výkyvům cukru. Nedostatek cukru v těle způsobuje chutě na sladké a nezdravé potraviny.

Doporučený článek:  Nejčastější mýty kolem diet, které k hubnutí nevedou

Mýtus číslo 2: Zákaz jíst po 18. hodině

Ano, večerní přejídání je nevětším strašákem při shazování kilogramů. Ale držet se zásady, kdy po 18. hodině nesmíte nic sníst, není nejlepší nápad. Každý organismus je jiný a je jinak nastaven. Pokud chodíte spát například až před půlnocí, určitě by vaše tělo hladovělo a vy byste dříve porušili dietní režim. Odborníci tak doporučují nejíst 2 hodiny před ulehnutím do postele.

Zdroj obrázku: Freepik

Mýtus číslo 3: Brambory do dietního jídelníčku absolutně nepatří

Brambory jsou velmi sytou potravinou. Proto je vhodné je do dietního jídelníčku určitě zařadit. Mimo to, že krásně zasytí, obsahují také velké množství draslíku, vitamínu C, B6 a v neposlední řadě také velké množství betakarotenu. Jako ideální způsob přípravy brambor dietologové doporučují vaření v páře či ve slupce.

Doporučený článek:  Od energetických upírů je třeba držet si odstup

Mýtus číslo 4: Při dietě se nejí tuky

Hubnutí neznamená vzdát se všech tuků ve stravě. Tuky, stejně jako sacharidy a bílkoviny, jsou základní stavební jednotkou všech potravin. Při dietě bychom si měli dopřávat nasycené tuky, které najdeme hlavně v červeném mase a mléčných výrobcích, a zdravé nenasycené tuky, které najdeme v rybách, oříškách a semínkách.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/10-common-diet-myths-busted