Stravování, Zdraví

Jablečný ocet je tajný lék, který překvapí. Zharmonizuje celý organismus a prodlouží mládí

Jablečný ocet je bohatým zdrojem živin, aminokyselin, pektinů, polyfenolů, kyseliny octové, mléčné i citronové, vitamínů A, B, C, E a mnoha dalšího. Vašemu tělu může dodat cenné minerály jako sodík, draslík, vápník, křemík, hořčík, železo nebo fosfor. Jablečný ocet je pro lidské tělo velmi přínosný. Podívejme se, proč byste ho měli konzumovat a jak na to.

Blahodárný produkt vaší domácnosti

Jablečný ocet existuje již tisíce let a jeho úžasných vlastností si byli lidé vědomi již před mnoha lety. Ve starověku ho vychvaloval i samotný průkopník medicíny Hippokrates. Řecká, římská, čínská i egyptská medicína ho hodně využívala pro jeho vlastnosti. Nejčastěji se jednalo o léčbu lymfatických uzlin, onemocnění jater, zlepšení krevního oběhu, posílení imunity nebo obnovení vitality. Jablečný ocet má příjemnou vůni a krásnou barvu. Začlenit ho můžete do mnoha pokrmů.

Zdroj obrázku: Freepik

Pektin bojuje proti mnoha onemocněním

Jablečný ocet je bohatý na pektin, který je pro lidské tělo velmi důležitý. Jedná se o druh škrobu, který se nachází v ovoci a zelenině. Pektin má na tělo blahodárné účinky. Efektivně bojuje proti vysokému cholesterolu, působí jako prevence aterosklerózy nebo hypertenze. Dokáže podpořit metabolismus a upravit trávicí procesy, ale také posiluje cévy. Má protirakovinné vlastnosti a pomůže vaše tělo udržet dlouho mladé. Rozhodně byste na něj proto neměli zapomínat.

Jablečný ocet se vyplatí zařadit do jídelníčku

Vědci potvrdili, že by jablečný ocet měli pít lidé, kteří bojují s nadváhou nebo cukrovkou. Stejně pozitivní bude pro jedince s vysokým cholesterolem nebo pro lidi, kteří mají predispozice ke kardiovaskulárním onemocněním. Jestli máte zažívací potíže nebo vás pálí žáha, jablečný ocet je přírodním lékem, po kterém byste měli sáhnout. Použít ho ale můžete také jako přírodní deodorant. Nepodceňujte jeho vlastnosti a ihned si pro něj utíkejte do obchodu.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/6-proven-health-benefits-of-apple-cider-vinegar