Zdraví

Zázrak jménem jedlá soda: málokdo tuší, že má v kuchyni výjimečně účinný lék

Jedlá soda je produkt, který si můžeme koupit v každém obchodě s potravinami. Nejčastěji ji používáme jako přísadu do pečiva a domácího bělicího prostředku. Ne každý však ví, že soda má léčivé vlastnosti.

Co je to jedlá soda

Jedlá soda je látka s mimořádně bohatou historií. Její vlastnosti objevili obyvatelé koloniální Ameriky, kteří si všimli, že funguje perfektně jako doplněk k domácímu pečivu. Dnes už víme, že soda má mnohem více využití. Jedlá soda je hovorový a komerční název pro hydrogenuhličitan sodný, který kromě použití do jídla absorbuje pachy, neutralizuje kyseliny a má čisticí účinek, proto funguje dobře i v medicíně.

Doporučený článek:  Pigmentových skvrn se zbavíte i bez zásahu dermatologa

Ne každý však ví, že jedlá soda se dá použít i na rány nebo kousnutí hmyzem. Hydrogenuhličitan sodný posiluje imunitu, podporuje regenerační schopnosti těla, a co je nejdůležitější, zabraňuje tvorbě infekcí a zastavuje pohyb bakterií. Chcete-li aplikovat sodu na rány, pro tento účel je nejlepší připravit speciální pastu sestávající z 1 čajové lžičky vody smíchané s 1 čajovou lžičkou jedlé sody. Takto připravenou směs vetřete do pokožky.

Zdroj obrázku: Freepik

Léčivá soda

Nezapomínejte však, že takovou směs nesmíte používat na otevřené a mokré rány, ale bude výborným obkladem na bodnutí komárem. Taková pasta se doporučuje i dětem po očkování, u kterých místo vpichu červená a natéká. Toto však není jediné léčivé využití jedlé sody. Je také výborná na otoky, popáleniny, žluté nehty, pálení žáhy a nepříjemný zápach z úst.

Doporučený článek:  Většina lidí jezdí k moři na jih. Skutečné bohatství se však skrývá u Baltu

Jedlá soda se používá k čištění těla od toxinů a pro normalizaci pH v těle. Abyste toho dosáhli, musíte každý den konzumovat speciální nápoj připravený ze sody. V případě silně překyseleného těla byste měli užívat jedlou sodu a cukr současně. Při rozhodování o tomto typu čištění je třeba mít na paměti, že léčba by neměla trvat déle než 3 týdny. A nejdříve je nejlepší poradit se s lékařem, který posoudí možné kontraindikace.

Zdroj: https://www.healthifyme.com/blog/baking-soda/