Vztahy

Ne každý vztah má šťastný konec. Zjistěte, jestli není načase posunout se dál

Bojíte se, že váš vztah už není takový, jako býval dřív? Jak poznat, že se vztah chýlí ke konci, a kdy je vhodné ho utnout? Nečekejte na poslední hřebíček do rakve, ale odejděte ze vztahu s hrdostí. Mnoho lidí to ale nedokáže a nechce se smířit s tím, že ho ten druhý už nemiluje nebo s ním nechce strávit další čas. Jak poznáte, že už vás ten druhý nemiluje?

Komunikujte spolu, protože jedině tak se doberete výsledku

Když ve vašem vztahu není něco v pořádku nebo se vám něco nelíbí, rozhodně byste o tom s partnerem měli mluvit. Je to ve vztahu velmi důležité, protějšek nemá věšteckou kouli, díky které by věděl, co si právě myslíte nebo jak chcete řešit určitou situaci. Promluvte si nejen o svých pocitech, ale také o tom, co máte rádi, jak se cítíte, když jste spolu, nebo jak si myslíte, že by bylo vhodné trávit váš společný čas.

Doporučený článek:  "To není můj syn, ale přítel," není mi příjemné vysvětlování vztahu s výrazně mladším mužem

Nebojte se mluvit o maličkostech. Jak ale poznáte, že je vztah u konce? Jsou tu malinké náznaky, které by vám mohly napovědět. Dokážete spolu někdy mlčet? Jaké to mlčení je, je to trapné, nebo takové, u kterého se cítíte dobře? Jestli se jedná o první, trapné ticho, ve vašem vztahu může být něco špatně. Mluvíte na sebe stále méně nebo se bavíte pouze o věcech, které se týkají chodu domácnosti nebo výchovy dětí? I to může být znakem, že vztah se chýlí ke konci.

Doporučený článek:  Tohle jsou největší zabijáci sexu: pozor na některé jídlo, alkohol a stres
Zdroj obrázku: Freepik

Je možné, že partner si bude prosazovat svou, i když máte jiný názor

Konec vztahu také poznáte podle toho, že si partner prosazuje své názory a nechce vyslechnout ty vaše. Nechce znát, jak se při jeho projevech cítíte nebo jak na vás působí jeho slova. Takový partner si jen těžko dokáže představit, že s vámi bude plánovat budoucnost. Dávejte si také pozor na to, jak se chová, když udělá sám nějakou chybu. Jestli ji bude svádět na vás, je to špatně.

Doporučený článek:  Od žen, které do vztahu dávají vše, muži utíkají

Jak spolu trávíte volný čas? Také na tom záleží. Jestli nemáte žádné společné koníčky, těžko pak budete mít nějaké téma k mluvení. Proto je vhodné si povídat i o věcech, které se nemusí jevit jaké důležité. Na začátku vztahu je to všechno v růžových barvách, které ale mohou velmi rychle spadnout, a vy budete vědět, že to není to pravé.

Zdroj: https://www.relationshipsnsw.org.au/signs-that-your-relationship-is-over/