Krása, Rady a tipy

Přirozeně ztmavit obočí jde pomocí bylinek i sladkého medu. Těšit se můžete na dokonalý vzhled

Obočí je výrazným prvkem obličeje mužů i žen. Mnoho z nich si ale obočí nechává vytrhávat, nebo dokonce vytetovat. V posledních letech se ale vrací trend přirozenosti a ženy nechávají své obočí růst a jen ho zastřihují do tvaru. Jestli ale máte světlé obočí a chcete ho ztmavit, můžete to udělat i bez chemie.

Jaké metody jsou přírodní a účinné?

Pokud trpíte tím, že máte světlé obočí, můžete si ho nabarvit pomocí jednoduchých metod, které jsou přírodní a hlavně fungují. Nejdříve si uvařte několik listů šalvěje. Poté nechte nálev vychladnout, ponořte do něj dva vatové tampony a přiložte je na obočí. Nechte působit asi deset minut a poté si obočí opláchněte vlažnou vodou. Tento postup opakujte dvakrát týdně a uvidíte, že vaše obočí bude tmavší.

Šalvěj navíc zlepšuje krevní oběh a urychluje růst chloupků. Bude se tak chodit při výrobě domácí kosmetiky, ale také do kuchyně. Můžete si pomoci také mletou kávou. Smíchejte lžičku kakaa, mletou kávu, lžíci kokosového oleje a půl lžičky medu. Všechno důkladně promíchejte, směs by měla být jednotná a také bude lepit. V případě že ne, je nutné přidat ještě med. Naneste směs na obočí, počkejte deset minut a opláchněte.

Zdroj obrázku: Freepik

Tmavší obočí pomocí barev

Kromě toho, že můžete využít přírodních metod, koupit si můžete přímo barvy na obočí. Záleží na tom, jaký odstín si vyberete a hlavně který vám bude sedět. Musíte se řídit hlavně podle barvy svých vlasů. Vypadá nepřirozeně, když máte blonďaté vlasy, ale obočí černé jako eben.

Použití takových barev není nic složitého, návody najdete v přiložených krabičkách. Obočí může mít různé tvary, odlišuje se také hustotou a právě barvou. Mnoho žen si kromě obočí barví také řasy, tady už ale není tolik přírodních možností. Pokud chcete mít obočí nebo řasy hustší, můžete vyzkoušet ricinový olej. Ten zvýší nejen hustotu, ale pomůže také s růstem.

Zdroj: https://www.masterclass.com/articles/how-to-darken-eyebrows