Krása

Popraskané paty zahojí pravidelná domácí péče. Chodidla uzdraví lněné semínko a vitamin A

Příčiny popraskaných pat mohou být mnohé, proto je prevence tak důležitá. Mnoho lidí pečuje o popraskanou pokožku nohou jen v létě. Pravdou je, že péče by měla být prováděna během celého roku. Můžete si poradit doma pomocí dostupných prostředků, kuchyňské soli nebo mletého lnu. Pamatujte také na několik zlatých pravidel, díky kterým budou vaše paty vždy v perfektním stavu.

Důvody popraskaných pat

Jedním z důvodů, proč kůže na patách praská, je špatně padnoucí obuv, může být příliš těsná nebo má příliš tvrdou podrážku. To vede k praskání a suchosti pokožky na nohách a to má velmi nepříznivé účinky na celkový stav naší pokožky na nohou. Také lidé, kteří bojují s nadváhou, mohou mít problém s tvrdými patami, protože kůže z nadváhy se rozšiřuje a praská. Kromě toho některé nemoci přispívají k tvorbě prasklin, jako například cukrovka nebo psoriáza.

Lněné semínko bude dobře fungovat v roli péče o nohy, protože má hydratační vlastnosti a obnovuje hladkost pokožky. Tato semena obsahují cenné složky včetně olejů, vitamínů nebo minerálních sloučenin, které jsou zodpovědné za změkčení a regeneraci keratinizované epidermis. Stačí, když zalijete půl šálku semínek vroucí vodou a necháte vychladnout. Když má směs ideální teplotu, namočte do ní nohy na 20 minut. Následně odstraňte suchou pokožku a zvlhčete.

Zdroj obrázku: Freepik

Vitamín A

Pokud sníte o nošení oblíbených sandálů nebo bot na podpatku, ale obáváte se suchých nohou, použijte vitamín A v kapslích. Je k dispozici v lékárnách a kosmetických drogeriích za málo peněz. Má regenerační účinek na buňky epitelové tkáně, díky čemuž je pokožka jemnější. Po důkladném umytí nohou odstraňte keratinizovanou epidermis a vmasírujte několik kapek vitamínu A a namažte hydratačním krémem.

Chcete-li si vždy vychutnat krásné a nepopraskané nohy, postarejte se o pravidelné postupy péče. Dbejte také na udržení přiměřené hmotnosti a čas od času si dovolte navštívit podiatra. Jedná se o specialistu na péči o nohy, který vám řekne, jak se starat o paty tak, aby byly vždy krásné a hladké. Nezapomeňte si také vybrat správné boty, snažte se, aby nebyly příliš těsné, ale pohodlné při každodenním používání.

Zdroj: https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/what-to-know-cracked-heels