Krása

Dejte sbohem černým tečkám. Jednoduchá péče pleť rozzáří a dokonale pročistí

Černé tečky jsou prokletím mnoha lidí. K jejich vzniku často vede nevhodná nebo nedostatečná péče o pleť. Jakou kosmetiku bychom měli používat, abychom se jich zbavili?

Jak se tvoří černé tečky

Černé tečky vznikají v důsledku nadměrné produkce kožního mazu a ucpávání mazových žláz. Vznikají u lidí všech věkových kategorií. Nejčastěji se objevují na nose, bradě, čele a zádech.

Péče

Při péči o pleť se vyplatí pamatovat na pravidelné peelingy. Odstraní odumřelé kožní buňky a usnadní čištění a hydrataci pokožky. Nejlepším řešením je enzymový peeling, který je vhodné provádět dvakrát do týdne. Nezapomeňte pokožku důkladně očistit, zbytky kosmetiky totiž mohou ucpat žlázy a usnadnit tvorbu černých teček. K mytí pokožky používejte jemné pěny nebo gely bez přídavku alkoholu a jemný nemastný krém pro hydrataci.

Doporučený článek:  Pleť i vlasy potřebují během zimy speciální ochranu a péči
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se jich zbavit

Černé tečky sami nikdy nevymačkávejte. Můžete podráždit pokožku a rozšířit bakterie po celé kůži. Pokud se tak ale rozhodnete, před i po zákroku si ruce a pokožku důkladně vydezinfikujte a používejte kosmetické kapesníčky. V poslední době jsou stále populárnější slupovací masky, které vytahují černé tečky. Mnoho dermatologů před jejich používáním ale varuje. Mohou totiž pleť poškodit. Navíc vytáhnou jen část černých teček a nezajišťují tedy kompletní čištění.

Používejte vhodné opalovací přípravky

Možná máte smíšenou či mastnou pleť, ale i tak potřebujete svou pleť chránit před sluncem. Jenže na tento typ pleti se nehodí každý krém. Po čištění může být pleť oslabená a mnohem citlivější, proto nepoužívejte přípravky s obsahem oleje a volte raději lehčí gely či emulze, které póry neucpávají.

Doporučený článek:  Blond vlasy nejsou výsadou porcelánové pleti. Z mnoha módních odstínů si vybere každá žena

Zkuste jílové masky

Pleťové masky s obsahem jílu jsou velmi šetrné a dokážou pleť zbavovat černých teček. Na pleť je nanášejte jednou týdně. Jíl pomáhá redukovat tvorbu kožního mazu, ale také odstraňuje bakterie a čistí póry.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/how-to-get-rid-of-blackheads